2019-2020
Bantam
Nickel District Minor :: Bantam Schedule By Month
Header Ad Unit
January 2020
Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
B2-76 Jan 05
11:30A
Jan 05 11:30 AM Nickel City Sharks Min A3 3 - 1 Manitoulin Panthers Bantam A1 NEMI Rec Centre
B2-79 Jan 05
11:30A
Jan 05 11:30 AM Sudbury Wolves Min AA7 7 - 0 North Bay Trappers Min AA0 West Ferris
B2-114 Jan 05
4:00P
Jan 05 4:00 PM Nickel City Sharks Min A3 3 - 2 Manitoulin Panthers Bantam A2 NEMI Rec Centre
B2-81 Jan 07
6:30P
Jan 07 6:30 PM Nickel City Sharks Min A0 0 - 9 Sudbury Wolves Maj PW AAA9 Carmichael
B2-113 Jan 07
8:00P
Jan 07 8:00 PM Nickel City Jr Sons Min AA3 3 - 1 Sudbury Wolves Min AA1 Carmichael
B1-16 Jan 09
7:00P
Jan 09 7:00 PM Copper Cliff Reds Maj AA2 2 - 1 North Bay Trappers Maj AA1 Pete Palangio (1)
B2-71 Jan 09
7:00P
Jan 09 7:00 PM Sudbury Wolves Maj PW AAA4 4 - 4 Copper Cliff Reds Min A4 McClelland
B1-28 Jan 11
12:00P
Jan 11 12:00 PM Timmins North Stars Maj AA Copper Cliff Reds Maj AA McClelland
B1-29 Jan 11
7:00P
Jan 11 7:00 PM Timmins North Stars Maj AA Copper Cliff Reds Maj AA McClelland
B1-31 Jan 12
1:15P
Jan 12 1:15 PM Nickel City Jr Sons Maj AA North Bay Trappers Maj AA Pete Palangio (1)
B2-141 Jan 12
2:00P
Jan 12 2:00 PM Nickel City Jr Sons Min AA1 1 - 2 NorthShore Thundercats2 Blind River
B1-30 Jan 12
2:30P
Jan 12 2:30 PM Timmins North Stars Maj AA Copper Cliff Reds Maj AA I.J. Coady
B1-32 Jan 12
5:00P
Jan 12 5:00 PM Nickel City Jr Sons Maj AA North Bay Trappers Maj AA Pete Palangio (1)
B2-84 Jan 13
9:00P
Jan 13 9:00 PM Copper Cliff Reds Bantam A1 1 - 4 Nickel City Sharks Bantam A4 Countryside (1)
B2-91 Jan 14
6:30P
Jan 14 6:30 PM Manitoulin Panthers Bantam A0 0 - 5 Sudbury Wolves Maj PW AAA5 Carmichael
B1-33 Jan 14
8:00P
Jan 14 8:00 PM Copper Cliff Reds Maj AA0 0 - 3 Nickel City Jr Sons Maj AA3 Chelmsford
B2-83 Jan 14
8:00P
Jan 14 8:00 PM Sudbury Wolves Min AA6 6 - 0 Copper Cliff Reds Bantam A0 Sudbury Arena
B2-93 Jan 16
7:00P
Jan 16 7:00 PM Nickel City Sharks Min A1 1 - 0 Copper Cliff Reds Min A0 McClelland
B2-97 Jan 18
1:45P
Jan 18 1:45 PM Timmins North Stars Min AA North Bay Trappers Min AA Pete Palangio (2)
B1-34 Jan 18
2:00P
Jan 18 2:00 PM North Bay Trappers Maj AA Timmins North Stars Maj AA Archie Dillon
B2-100 Jan 18
6:30P
Jan 18 6:30 PM Timmins North Stars Min AA North Bay Trappers Min AA Pete Palangio (1)
B1-35 Jan 18
7:30P
Jan 18 7:30 PM North Bay Trappers Maj AA Timmins North Stars Maj AA Archie Dillon
B2-96 Jan 18
7:30P
Jan 18 7:30 PM Nickel City Sharks Bantam A Sault Major Greyhounds Min AA John Rhodes (1)
B2-101 Jan 19
9:00A
Jan 19 9:00 AM Timmins North Stars Min AA North Bay Trappers Min AA West Ferris
B1-36 Jan 19
10:30A
Jan 19 10:30 AM North Bay Trappers Maj AA Timmins North Stars Maj AA Archie Dillon
B2-99 Jan 19
10:30A
Jan 19 10:30 AM Nickel City Sharks Bantam A Sault Major Greyhounds Min AA John Rhodes (1)
B2-95 Jan 20
8:00P
Jan 20 8:00 PM NorthShore Thundercats Nickel City Jr Sons Min AA Chelmsford
B2-128 Jan 21
6:30P
Jan 21 6:30 PM Manitoulin Panthers Bantam A Sudbury Wolves Maj PW AAA Carmichael
B2-92 Jan 22
7:30P
Jan 22 7:30 PM Sudbury Wolves Maj PW AAA Nickel City Sharks Min A Ray Plourde
B2-124 Jan 22
8:30P
Jan 22 8:30 PM Sudbury Wolves Min AA Copper Cliff Reds Bantam A McClelland
B2-104 Jan 23
7:00P
Jan 23 7:00 PM Nickel City Sharks Min A Copper Cliff Reds Min A McClelland
B2-8 Jan 25
9:30A
Jan 25 9:30 AM Copper Cliff Reds Min A Manitoulin Panthers Bantam A Epsanola
B2-108 Jan 25
12:00P
Jan 25 12:00 PM Sault Major Greyhounds Min AA Copper Cliff Reds Bantam A Sudbury Arena
B2-105 Jan 25
2:00P
Jan 25 2:00 PM Nickel City Jr Sons Min AA Timmins North Stars Min AA Archie Dillon
B2-33 Jan 25
2:00P
Jan 25 2:00 PM Copper Cliff Reds Min A Manitoulin Panthers Bantam A Epsanola
B2-109 Jan 25
4:15P
Jan 25 4:15 PM Sault Major Greyhounds Min AA Copper Cliff Reds Bantam A Countryside (2)
B2-106 Jan 25
6:30P
Jan 25 6:30 PM Nickel City Jr Sons Min AA Timmins North Stars Min AA Archie Dillon
B2-110 Jan 26
10:30A
Jan 26 10:30 AM Nickel City Jr Sons Min AA Timmins North Stars Min AA Archie Dillon
B2-112 Jan 26
11:00A
Jan 26 11:00 AM Sault Major Greyhounds Min AA Copper Cliff Reds Bantam A Countryside (1)
B2-89 Jan 26
2:00P
Jan 26 2:00 PM Nickel City Sharks Bantam A NorthShore Thundercats Centennial (ELake)
B2-49 Jan 27
9:00P
Jan 27 9:00 PM Copper Cliff Reds Bantam A Nickel City Sharks Bantam A Countryside (1)
B2-115 Jan 29
7:30P
Jan 29 7:30 PM Copper Cliff Reds Min A Nickel City Sharks Min A Ray Plourde
B2-30 Jan 30
7:00P
Jan 30 7:00 PM Sudbury Wolves Maj PW AAA Copper Cliff Reds Min A McClelland
B2-117 Jan 30
8:30P
Jan 30 8:30 PM NorthShore Thundercats Nickel City Sharks Bantam A T.M. Davies
Printed From TheOneDB.com Jan 18, 2020 7:18 AM