60 Fairview Ave. E., Essex, ON, N8M 2R2 (map)
FebFebruary | March 2024 | AprApril | ||||
---|---|---|---|---|---|---|
Sun | Mon | Tue | Wed | Thu | Fri | Sat |
Feb 25
|
Feb 26
|
Feb 27
|
Feb 28
|
Feb 29
|
01
6:00 PM
(Libro)
Essex Ravens 7 Gold
@ Essex Ravens 10 Green
Tiered Playoffs
7:00 PM
(Shaheen)
Elgin-Middlesex Canucks
@ Sun County Panthers
Playdowns
7:10 PM
(Libro)
Essex Ravens 8 Green
@ Essex Ravens 6 Orange
Tiered Playoffs
8:20 PM
(Libro)
Kent Cobras 9 Red
@ Essex Ravens 7 Blue
Tiered Playoffs
|
02
12:00 PM
(Shaheen)
Essex Ravens 5 Orange
@ Essex Ravens 6 Sky Blue
Full ice Regular Season
1:00 PM
(Shaheen)
Essex Ravens 7 Purple
@ Essex Ravens 8 Silver
EXHIBITION
2:00 PM
(Libro)
Chatham-Kent Cyclones
@ Sun County Panthers
Playdowns
3:15 PM
(Libro)
Chatham-Kent Cyclones
@ Sun County Panthers
Playdowns
4:30 PM
(Libro)
Waterloo Wolves
@ Sun County Panthers
Playdowns
6:00 PM
(Libro)
Windsor Jr. Spitfires
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
7:20 PM
(Libro)
Kent Cobras
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
8:40 PM
(Libro)
Riverside Rangers
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
|
03
3:30 PM
(Shaheen)
Kitchener Jr Rangers
@ Sun County Panthers
Playdowns
5:00 PM
(Libro)
LaSalle Sabres
@ Talbot Trail Blazers 'C'
Post Season
6:30 PM
(Libro)
Kent Cobras
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
8:30 PM
(Shaheen)
Essex Ravens 8 Orange
@ Essex Ravens 7 Gold
Tiered Playoffs
|
04
8:00 PM
(Shaheen)
Windsor Jr Spitfires
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
05
|
06
7:00 PM
(Shaheen)
Tecumseh-Shoreline Eagles
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
7:00 PM
(Libro)
London Jr Knights
@ Sun County Panthers
Playdowns
8:20 PM
(Shaheen)
Belle River Canadiens
@ Talbot Trail Blazers 'C'
Post Season
|
07
7:00 PM
(Shaheen)
Belle River Canadiens
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
9:00 PM
(Shaheen)
Erie North Shore Storm
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
|
08
6:00 PM
(Libro)
Belle River Canadiens
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
7:00 PM
(Shaheen)
Lambton Jr Sting
@ Sun County Panthers
Playdowns
7:20 PM
(Libro)
Erie North Shore Storm
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
8:15 PM
(Shaheen)
Lambton Jr Sting
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
09
2:00 PM
(Libro)
Waterloo Wolves
@ Sun County Panthers
Playdowns
3:30 PM
(Libro)
Waterloo Wolves
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
10
3:30 PM
(Shaheen)
London Jr Knights
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
11
|
12
|
13
|
14
8:00 PM
(Shaheen)
Kitchener Jr Rangers
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
15
7:00 PM
(Shaheen)
Lambton Jr Sting
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
16
2:00 PM
(Libro)
Cambridge Hawks
@ Sun County Panthers
Playdowns
4:00 PM
(Libro)
Elgin-Middlesex Canucks
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
17
3:30 PM
(Shaheen)
Lambton Jr Sting
@ Sun County Panthers
Playdowns
4:45 PM
(Shaheen)
Lambton Jr Sting
@ Sun County Panthers
Playdowns
8:30 PM
(Shaheen)
Erie North Shore Storm 3 Blue
@ Essex Ravens 9 Blue
Tiered Playoffs
|
18
7:00 PM
(Shaheen)
Tecumseh-Shoreline Eagles
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
8:20 PM
(Shaheen)
Erie North Shore Storm
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
|
19
|
20
6:00 PM
(Shaheen)
Erie North Shore Storm 4 Blue
@ Essex Ravens 8 Silver
U11 TIER 2 SEMI FINALS
7:10 PM
(Shaheen)
Southpoint Capitals 9 Red
@ Essex Ravens 7 Blue
U13 TIER 1 SEMI FINALS
8:20 PM
(Shaheen)
Erie North Shore Storm 5 Green
@ Essex Ravens 8 Green
U13 TIER 2 SEMI FINALS
|
21
7:00 PM
(Shaheen)
Tecumseh-Shoreline Eagles
@ Talbot Trail Blazers
Post Season
|
22
6:00 PM
(Libro)
Lambton Jr Sting
@ Sun County Panthers
Playdowns
7:30 PM
(Libro)
Cambridge Hawks
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
23
2:00 PM
(Shaheen)
Elgin-Middlesex Canucks
@ Sun County Panthers
Playdowns
3:15 PM
(Shaheen)
Elgin-Middlesex Canucks
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
24
3:30 PM
(Shaheen)
Huron-Perth Lakers
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
25
|
26
|
27
|
28
|
29
|
30
1:00 PM
(Shaheen)
Huron-Perth Lakers
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
31
3:30 PM
(Shaheen)
London Jr Knights
@ Sun County Panthers
Playdowns
4:45 PM
(Shaheen)
London Jr Knights
@ Sun County Panthers
Playdowns
|
Apr 01
|
Apr 02
|
Apr 03
|
Apr 04
|
Apr 05
|
Apr 06
|