- Home
- Hockey
- OMHA
- Region 5
- Schedule By Month
Group |
Date |
Date |
Time |
Visitor |
Score |
Home |
Venue |
U11 |
Mar 01 6:00P |
Mar 01 |
6:00 PM |
Wasaga Beach Stars3 |
3 - 1 |
Clearview Canucks1 |
Creemore
|
U11 |
Mar 01 6:00P |
Mar 01 |
6:00 PM |
Oro Thunder B4 |
4 - 2 |
Essa Eagles2 |
Angus Rec
|
U11 |
Mar 01 6:30P |
Mar 01 |
6:30 PM |
Elmvale Coyotes D2 |
2 - 5 |
South Muskoka Bears D5 |
Bracebridge
|
U11 |
Mar 01 7:00P |
Mar 01 |
7:00 PM |
Georgian Shores Lightning4 |
4 - 3 |
Midland Centennials B3 |
North Simcoe SRC (Centennial)
|
U13 |
Mar 01 7:00P |
Mar 01 |
7:00 PM |
South Muskoka Bears D2 |
2 - 1 |
Almaguin Ice Devils1 |
South River
|
U15 |
Mar 01 7:00P |
Mar 01 |
7:00 PM |
Clearview Canucks5 |
5 - 6 |
Parry Sound Shamrocks6 |
BOCC
|
U15 |
Mar 01 7:00P |
Mar 01 |
7:00 PM |
Wasaga Beach Stars4 |
4 - 5 |
Essa Eagles5 |
Angus Rec
|
U13 |
Mar 01 7:15P |
Mar 01 |
7:15 PM |
Midland Centennials B0 |
0 - 4 |
Clearview Canucks4 |
Creemore
|
U15 |
Mar 01 8:00P |
Mar 01 |
8:00 PM |
Georgian Shores Lightning1 |
1 - 4 |
South Muskoka Bears D4 |
Bracebridge
|
U15 |
Mar 01 8:00P |
Mar 01 |
8:00 PM |
Orillia Terriers C1 |
1 - 6 |
Elmvale Coyotes D6 |
Elmvale
|
U18 |
Mar 01 8:00P |
Mar 01 |
8:00 PM |
Huntsville Otters D1 |
1 - 4 |
South Muskoka Bears D4 |
Gravenhurst
|
U18 |
Mar 01 8:15P |
Mar 01 |
8:15 PM |
Penetang Flames1 |
1 - 4 |
Essa Eagles4 |
Angus Rec
|
U15 |
Mar 01 8:20P |
Mar 01 |
8:20 PM |
Oro Thunder6 |
6 - 1 |
Midland Centennials1 |
North Simcoe SRC (Centennial)
|
U18 |
Mar 01 8:30P |
Mar 01 |
8:30 PM |
Elmvale Coyotes B3 |
3 - 2 |
Parry Sound Shamrocks B2 |
BOCC
|
U18 |
Mar 01 9:30P |
Mar 01 |
9:30 PM |
South Muskoka Bears B5 |
5 - 3 |
Shelburne Wolves C3 |
Shelburne CDRC
|
U18 |
Mar 01 9:30P |
Mar 01 |
9:30 PM |
South Grey Spartans1 |
1 - 3 |
Elmvale Coyotes D3 |
Elmvale
|
U11 |
Mar 02 11:30A |
Mar 02 |
11:30 AM |
Penetang Flames3 |
3 - 6 |
Essa Eagles6 |
Angus Rec
|
U11 |
Mar 02 12:00P |
Mar 02 |
12:00 PM |
South Muskoka Bears D1 |
1 - 6 |
Oro Thunder D6 |
Oro
|
U13 |
Mar 02 12:30P |
Mar 02 |
12:30 PM |
Shelburne Wolves4 |
4 - 0 |
Essa Eagles0 |
Angus Rec
|
U13 |
Mar 02 12:30P |
Mar 02 |
12:30 PM |
Penetang Flames3 |
3 - 3 |
South Grey Spartans3 |
Flesherton
|
U11 |
Mar 02 1:00P |
Mar 02 |
1:00 PM |
Clearview Canucks4 |
4 - 2 |
Parry Sound Shamrocks2 |
BOCC
|
U13 |
Mar 02 1:20P |
Mar 02 |
1:20 PM |
Parry Sound Shamrocks2 |
2 - 1 |
Midland Centennials D1 |
North Simcoe SRC (Centennial)
|
U11 |
Mar 02 2:00P |
Mar 02 |
2:00 PM |
Midland Centennials D5 |
5 - 3 |
Huntsville Otters D3 |
CSC (Don Lough)
|
U15 |
Mar 02 2:30P |
Mar 02 |
2:30 PM |
Huntsville Otters B4 |
4 - 2 |
Oro Thunder2 |
Oro
|
U13 |
Mar 02 3:00P |
Mar 02 |
3:00 PM |
Elmvale Coyotes1 |
1 - 3 |
South Muskoka Bears B3 |
Gravenhurst
|
U13 |
Mar 02 3:20P |
Mar 02 |
3:20 PM |
Oro Thunder B2 |
2 - 5 |
Huntsville Otters B5 |
CSC (Don Lough)
|
U15 |
Mar 02 3:50P |
Mar 02 |
3:50 PM |
Parry Sound Shamrocks8 |
8 - 3 |
Midland Centennials3 |
North Simcoe SRC (Centennial)
|
U13 |
Mar 02 5:00P |
Mar 02 |
5:00 PM |
South Muskoka Bears D5 |
5 - 1 |
Huntsville Otters D1 |
CSC (Don Lough)
|
U18 |
Mar 02 5:25P |
Mar 02 |
5:25 PM |
Clearview Canucks0 |
0 - 3 |
Penetang Flames3 |
Penetang
|
U11 |
Mar 02 5:30P |
Mar 02 |
5:30 PM |
Georgian Shores Lightning1 |
1 - 1 |
Elmvale Coyotes B1 |
Elmvale
|
U11 |
Mar 02 6:30P |
Mar 02 |
6:30 PM |
Midland Centennials B6 |
6 - 6 |
Huntsville Otters B6 |
CSC (Jack Bionda)
|
U18 |
Mar 02 6:40P |
Mar 02 |
6:40 PM |
Midland Centennials1 |
1 - 7 |
Huntsville Otters B7 |
CSC (Don Lough)
|
U18 |
Mar 02 7:10P |
Mar 02 |
7:10 PM |
South Muskoka Bears D4 |
4 - 3 |
Parry Sound Shamrocks D3 |
BOCC
|
U18 |
Mar 02 7:30P |
Mar 02 |
7:30 PM |
Owen Sound Jr. Attack C2 |
2 - 3 |
Shelburne Wolves D3 |
Shelburne CDRC
|
U15 |
Mar 02 8:00P |
Mar 02 |
8:00 PM |
Penetang Flames3 |
3 - 4 |
Elmvale Coyotes B4 |
Elmvale
|
U15 |
Mar 02 8:40P |
Mar 02 |
8:40 PM |
Shelburne Wolves1 |
1 - 3 |
Wasaga Beach Stars3 |
Wasaga
|
U18 |
Mar 02 9:30P |
Mar 02 |
9:30 PM |
Orillia Terriers C1 |
1 - 4 |
Elmvale Coyotes D4 |
Elmvale
|
U11 |
Mar 03 10:10A |
Mar 03 |
10:10 AM |
Huntsville Otters D3 |
3 - 8 |
Oro Thunder D8 |
Oro
|
U11 |
Mar 03 11:40A |
Mar 03 |
11:40 AM |
Shelburne Wolves2 |
2 - 4 |
Huntsville Otters B4 |
CSC (Don Lough)
|
U11 |
Mar 03 12:50P |
Mar 03 |
12:50 PM |
Penetang Flames5 |
5 - 2 |
Oro Thunder B2 |
Oro
|
U11 |
Mar 03 1:40P |
Mar 03 |
1:40 PM |
Parry Sound Shamrocks4 |
4 - 9 |
Wasaga Beach Stars9 |
Wasaga
|
U11 |
Mar 03 2:00P |
Mar 03 |
2:00 PM |
Almaguin Ice Devils4 |
4 - 4 |
South Muskoka Bears B4 |
Gravenhurst
|
U11 |
Mar 03 2:00P |
Mar 03 |
2:00 PM |
Elmvale Coyotes D2 |
2 - 9 |
South Grey Spartans9 |
Dundalk
|
U13 |
Mar 03 2:00P |
Mar 03 |
2:00 PM |
Almaguin Ice Devils3 |
3 - 3 |
Georgian Shores Lightning3 |
Thornbury
|
U11 |
Mar 03 2:30P |
Mar 03 |
2:30 PM |
Midland Centennials D2 |
2 - 6 |
Muskoka Rock6 |
Bala
|
U15 |
Mar 03 3:15P |
Mar 03 |
3:15 PM |
Midland Centennials0 |
0 - 2 |
South Muskoka Bears B2 |
Gravenhurst
|
U15 |
Mar 03 3:30P |
Mar 03 |
3:30 PM |
Shelburne Wolves6 |
6 - 5 |
Essa Eagles5 |
Angus Rec
|
U13 |
Mar 03 3:50P |
Mar 03 |
3:50 PM |
South Grey Spartans1 |
1 - 3 |
Penetang Flames3 |
Penetang
|
U13 |
Mar 03 4:20P |
Mar 03 |
4:20 PM |
Clearview Canucks5 |
5 - 3 |
Oro Thunder B3 |
Oro
|
U18 |
Mar 03 4:30P |
Mar 03 |
4:30 PM |
Clearview Canucks3 |
3 - 1 |
Wasaga Beach Stars1 |
Wasaga
|
U18 |
Mar 03 4:30P |
Mar 03 |
4:30 PM |
Parry Sound Shamrocks D5 |
5 - 1 |
South Grey Spartans1 |
Dundalk
|
U15 |
Mar 03 4:55P |
Mar 03 |
4:55 PM |
Clearview Canucks3 |
3 - 4 |
Huntsville Otters B4 |
CSC (Jack Bionda)
|
U13 |
Mar 03 5:00P |
Mar 03 |
5:00 PM |
Huntsville Otters B2 |
2 - 3 |
Elmvale Coyotes3 |
Elmvale
|
U15 |
Mar 03 5:00P |
Mar 03 |
5:00 PM |
Collingwood Jr. Blues C2 |
2 - 3 |
Huntsville Otters D3 |
CSC (Don Lough)
|
U18 |
Mar 03 5:00P |
Mar 03 |
5:00 PM |
Elmvale Coyotes D2 |
2 - 2 |
South Muskoka Bears D2 |
Gravenhurst
|
U15 |
Mar 03 6:30P |
Mar 03 |
6:30 PM |
South Grey Spartans4 |
4 - 6 |
Penetang Flames6 |
Penetang
|
U18 |
Mar 03 6:35P |
Mar 03 |
6:35 PM |
Shelburne Wolves D1 |
1 - 1 |
Huntsville Otters D1 |
CSC (Don Lough)
|
U18 |
Mar 03 7:10P |
Mar 03 |
7:10 PM |
South Muskoka Bears B3 |
3 - 0 |
Oro Thunder B0 |
Oro
|
U15 |
Mar 04 7:30P |
Mar 04 |
7:30 PM |
Midland Centennials2 |
2 - 3 |
Huntsville Otters B3 |
CSC (Jack Bionda)
|
U18 |
Mar 04 7:40P |
Mar 04 |
7:40 PM |
Huntsville Otters D1 |
1 - 3 |
Elmvale Coyotes D3 |
Elmvale
|
U18 |
Mar 04 9:00P |
Mar 04 |
9:00 PM |
Shelburne Wolves C0 |
0 - 5 |
Oro Thunder B5 |
Oro
|
U13 |
Mar 05 6:50P |
Mar 05 |
6:50 PM |
South Grey Spartans2 |
2 - 4 |
Penetang Flames4 |
Penetang
|
U15 |
Mar 05 8:00P |
Mar 05 |
8:00 PM |
Elmvale Coyotes D2 |
2 - 3 |
South Muskoka Bears D3 |
Bracebridge
|
U15 |
Mar 05 8:00P |
Mar 05 |
8:00 PM |
Oro Thunder3 |
3 - 4 SO |
Parry Sound Shamrocks4 |
Humphrey
|
U18 |
Mar 05 9:00P |
Mar 05 |
9:00 PM |
Elmvale Coyotes B4 |
4 - 1 |
Huntsville Otters B1 |
CSC (Don Lough)
|
U13 |
Mar 06 6:00P |
Mar 06 |
6:00 PM |
South Muskoka Bears B2 |
2 - 8 |
Elmvale Coyotes8 |
Elmvale
|
U11 |
Mar 06 6:10P |
Mar 06 |
6:10 PM |
South Muskoka Bears B0 |
0 - 4 |
Wasaga Beach Stars4 |
Wasaga
|
U13 |
Mar 06 7:00P |
Mar 06 |
7:00 PM |
Huntsville Otters B2 |
2 - 5 |
Clearview Canucks5 |
Creemore
|
U15 |
Mar 06 7:15P |
Mar 06 |
7:15 PM |
South Grey Spartans1 |
1 - 0 OT |
Elmvale Coyotes B0 |
Elmvale
|
U18 |
Mar 06 8:00P |
Mar 06 |
8:00 PM |
Orillia Terriers C2 |
2 - 6 |
South Muskoka Bears D6 |
Bracebridge
|
U15 |
Mar 06 8:10P |
Mar 06 |
8:10 PM |
Georgian Shores Lightning2 |
2 - 3 |
Collingwood Jr. Blues C3 |
Central
|
U13 |
Mar 07 6:30P |
Mar 07 |
6:30 PM |
Midland Centennials D1 |
1 - 2 |
South Muskoka Bears D2 |
Bracebridge
|
U11 |
Mar 07 6:50P |
Mar 07 |
6:50 PM |
Oro Thunder B5 |
5 - 4 |
Penetang Flames4 |
Penetang
|
U11 |
Mar 07 7:00P |
Mar 07 |
7:00 PM |
South Muskoka Bears D1 |
1 - 5 |
South Grey Spartans5 |
Flesherton
|
U11 |
Mar 07 7:00P |
Mar 07 |
7:00 PM |
Elmvale Coyotes B0 |
0 - 3 |
Georgian Shores Lightning3 |
Thornbury
|
U11 |
Mar 07 7:00P |
Mar 07 |
7:00 PM |
Clearview Canucks1 |
1 - 4 |
Almaguin Ice Devils4 |
Burks Falls
|
U18 |
Mar 07 7:00P |
Mar 07 |
7:00 PM |
Penetang Flames0 |
0 - 6 |
Essa Eagles6 |
Angus Rec
|
U18 |
Mar 07 8:00P |
Mar 07 |
8:00 PM |
Parry Sound Shamrocks B4 |
4 - 3 |
South Muskoka Bears B3 |
Bracebridge
|
U15 |
Mar 07 8:10P |
Mar 07 |
8:10 PM |
Penetang Flames4 |
4 - 7 |
Shelburne Wolves7 |
Shelburne CDRC
|
U13 |
Mar 07 8:15P |
Mar 07 |
8:15 PM |
Parry Sound Shamrocks2 |
2 - 4 |
Georgian Shores Lightning4 |
Thornbury
|
U13 |
Mar 08 7:00P |
Mar 08 |
7:00 PM |
Essa Eagles0 |
0 - 3 |
Shelburne Wolves3 |
Shelburne CDRC
|
U11 |
Mar 08 7:30P |
Mar 08 |
7:30 PM |
Muskoka Rock1 |
1 - 8 |
Oro Thunder D8 |
Oro
|
U15 |
Mar 08 8:00P |
Mar 08 |
8:00 PM |
Huntsville Otters B5 |
5 - 2 |
South Muskoka Bears B2 |
Gravenhurst
|
U18 |
Mar 08 8:30P |
Mar 08 |
8:30 PM |
Wasaga Beach Stars1 |
1 - 3 |
Clearview Canucks3 |
Stayner
|
U15 |
Mar 17 3:00P |
Mar 17 |
3:00 PM |
Huntsville Otters B4 |
4 - 3 |
Parry Sound Shamrocks3 |
BOCC
|
U18 |
Mar 17 5:00P |
Mar 17 |
5:00 PM |
Essa Eagles0 |
0 - 3 |
Clearview Canucks3 |
Stayner
|
U15 |
Mar 17 5:50P |
Mar 17 |
5:50 PM |
South Muskoka Bears D0 |
0 - 5 |
Collingwood Jr. Blues C5 |
Eddie Bush
|
U13 |
Mar 18 7:00P |
Mar 18 |
7:00 PM |
Georgian Shores Lightning7 |
7 - 3 |
South Muskoka Bears D3 |
Bracebridge
|
U13 |
Mar 18 7:40P |
Mar 18 |
7:40 PM |
Shelburne Wolves3 |
3 - 1 |
Penetang Flames1 |
Penetang
|
U18 |
Mar 18 7:40P |
Mar 18 |
7:40 PM |
South Muskoka Bears D4 |
4 - 2 |
Elmvale Coyotes D2 |
Elmvale
|
U13 |
Mar 19 6:30P |
Mar 19 |
6:30 PM |
Clearview Canucks3 |
3 - 2 OT |
Elmvale Coyotes2 |
Elmvale
|
U15 |
Mar 19 6:30P |
Mar 19 |
6:30 PM |
Parry Sound Shamrocks4 |
4 - 2 |
Huntsville Otters B2 |
CSC (Jack Bionda)
|
U11 |
Mar 19 7:00P |
Mar 19 |
7:00 PM |
Oro Thunder B1 |
1 - 5 |
Georgian Shores Lightning5 |
Thornbury
|
U11 |
Mar 19 7:00P |
Mar 19 |
7:00 PM |
South Grey Spartans0 |
0 - 7 |
Oro Thunder D7 |
Oro
|
U13 |
Mar 19 7:10P |
Mar 19 |
7:10 PM |
Penetang Flames3 |
3 - 1 |
Shelburne Wolves1 |
Shelburne CDRC
|
U15 |
Mar 19 8:25P |
Mar 19 |
8:25 PM |
South Grey Spartans2 |
2 - 5 |
Shelburne Wolves5 |
Shelburne CDRC
|
U18 |
Mar 19 9:00P |
Mar 19 |
9:00 PM |
Parry Sound Shamrocks B1 |
1 - 4 |
Elmvale Coyotes B4 |
Elmvale
|
U13 |
Mar 20 7:00P |
Mar 20 |
7:00 PM |
Elmvale Coyotes2 |
2 - 6 |
Clearview Canucks6 |
Creemore
|
U15 |
Mar 20 7:00P |
Mar 20 |
7:00 PM |
Huntsville Otters B1 |
1 - 0 |
Parry Sound Shamrocks0 |
BOCC
|
U18 |
Mar 20 7:00P |
Mar 20 |
7:00 PM |
Clearview Canucks0 |
0 - 5 |
Essa Eagles5 |
Angus Rec
|
U15 |
Mar 20 7:30P |
Mar 20 |
7:30 PM |
Shelburne Wolves4 |
4 - 3 |
South Grey Spartans3 |
Flesherton
|
U18 |
Mar 20 8:00P |
Mar 20 |
8:00 PM |
Elmvale Coyotes D0 |
0 - 3 |
South Muskoka Bears D3 |
Bracebridge
|
U18 |
Mar 20 8:40P |
Mar 20 |
8:40 PM |
Elmvale Coyotes B3 |
3 - 2 OT |
Parry Sound Shamrocks B2 |
BOCC
|
U13 |
Mar 21 6:40P |
Mar 21 |
6:40 PM |
Shelburne Wolves1 |
1 - 4 |
Penetang Flames4 |
Penetang
|
U13 |
Mar 21 7:00P |
Mar 21 |
7:00 PM |
South Muskoka Bears D4 |
4 - 3 |
Georgian Shores Lightning3 |
Thornbury
|
U15 |
Mar 21 7:00P |
Mar 21 |
7:00 PM |
Collingwood Jr. Blues C5 |
5 - 1 |
South Muskoka Bears D1 |
Bracebridge
|
U13 |
Mar 22 7:00P |
Mar 22 |
7:00 PM |
Elmvale Coyotes |
|
Clearview Canucks |
Creemore
|
U18 |
Mar 22 7:00P |
Mar 22 |
7:00 PM |
South Muskoka Bears D |
|
Elmvale Coyotes D |
Elmvale
|
U11 |
Mar 22 7:20P |
Mar 22 |
7:20 PM |
Almaguin Ice Devils2 |
2 - 4 SO |
Wasaga Beach Stars4 |
Wasaga
|
U15 |
Mar 22 7:30P |
Mar 22 |
7:30 PM |
South Muskoka Bears D |
|
Collingwood Jr. Blues C |
Central
|
U13 |
Mar 22 8:00P |
Mar 22 |
8:00 PM |
Georgian Shores Lightning1 |
1 - 3 |
South Muskoka Bears D3 |
Gravenhurst
|
U18 |
Mar 22 8:30P |
Mar 22 |
8:30 PM |
Essa Eagles3 |
3 - 4 OT |
Clearview Canucks4 |
Stayner
|
U18 |
Mar 22 8:40P |
Mar 22 |
8:40 PM |
Parry Sound Shamrocks B |
|
Elmvale Coyotes B |
Elmvale
|
U15 |
Mar 22 9:00P |
Mar 22 |
9:00 PM |
South Grey Spartans |
|
Shelburne Wolves |
Shelburne CDRC
|
This page is cached and updates about every 15 minutes. Last updated 6:00 PM.