ORA :: Southern Region Schedule By Month
Header Ad Unit
November 2018
Group Date Date Time Visitor Score Home Venue
U12 Nov 03
10:00A
Nov 03 10:00 AM Niagara Falls Daredevils5 5 - 8 Markham Bears8 Milliken Mills
U10 Nov 03
12:00P
Nov 03 12:00 PM Markham Bears7 7 - 14 Caledonia Lightning14 HCCC (Almas)
U14 Nov 03
1:00P
Nov 03 1:00 PM Burlington Blast1 1 - 10 Caledonia Lightning - F10 HCCC (Clark)
U16 Nov 03
1:30P
Nov 03 1:30 PM Niagara Falls Daredevils5 5 - 3 Burlington Blast3 Mainway (B)
U14 Nov 03
2:00P
Nov 03 2:00 PM Hamilton Heat4 4 - 1 Caledonia Lightning - A1 HCCC (Clark)
U19 Nov 03
3:00P
Nov 03 3:00 PM Whitby Wild6 6 - 7 Richmond Hill Lightning7 Ed Sackfield
U16 Nov 03
4:00P
Nov 03 4:00 PM Etobicoke Stingers4 4 - 2 Cambridge Turbos2 Karl Homuth
U19 Nov 03
4:30P
Nov 03 4:30 PM Mississauga Mustangs1 1 - 3 Burlington Blast3 Mainway (A)
Open B Nov 03
5:00P
Nov 03 5:00 PM St. Catharines Hendriks1 1 - 5 Cambridge Nie5 Karl Homuth
Open B Nov 03
5:30P
Nov 03 5:30 PM Mississauga Mustangs4 4 - 8 Burlington Blast8 Mainway (A)
U10 Nov 03
6:00P
Nov 03 6:00 PM Paris Thunder7 7 - 0 Cambridge Turbos-N0 Karl Homuth
U10 Nov 03
6:15P
Nov 03 6:15 PM Hamilton Heat-P Etobicoke Stingers Centennial Park (East)
U12 Nov 03
6:30P
Nov 03 6:30 PM Burlington Blast - E3 3 - 6 Mississauga Mustangs6 Iceland (4)
U14 Nov 04
9:00A
Nov 04 9:00 AM Hamilton Heat7 7 - 1 Markham Bears1 Milliken Mills
U10 Nov 04
10:00A
Nov 04 10:00 AM Cambridge Turbos-S2 2 - 8 Burlington Blast - C8 Nelson
U12 Nov 04
10:15A
Nov 04 10:15 AM Cambridge Turbos4 4 - 10 Mississauga Mustangs10 Iceland (4)
U10 Nov 04
11:00A
Nov 04 11:00 AM Hamilton Heat-P2 2 - 6 Burlington Blast- M6 Nelson
U19 Nov 04
11:15A
Nov 04 11:15 AM Richmond Hill Lightning6 6 - 2 Newmarket Rays2 Magna (Pfaff)
U16 Nov 04
11:30A
Nov 04 11:30 AM Burlington Blast4 4 - 2 Caledonia Lightning2 HCCC (Almas)
U12 Nov 04
12:00P
Nov 04 12:00 PM Etobicoke Stingers - Burgandy6 6 - 2 Burlington Blast - E2 Nelson
U10 Nov 04
1:00P
Nov 04 1:00 PM St. Catharines Comets8 8 - 1 Cambridge Turbos-N1 Hespeler (1)
U16 Nov 04
1:15P
Nov 04 1:15 PM Paris Thunder6 6 - 1 Mississauga Mustangs1 Iceland (4)
Open B Nov 04
1:30P
Nov 04 1:30 PM Mississauga Mustangs5 5 - 0 Caledonia Hughes0 HCCC (Clark)
U19 Nov 04
2:15P
Nov 04 2:15 PM St. Catharines Comets4 4 - 1 Mississauga Mustangs1 Iceland (4)
U19 Nov 04
3:15P
Nov 04 3:15 PM Paris Thunder Whitby Wild McKinney (1)
U12 Nov 04
4:00P
Nov 04 4:00 PM St. Catharines Comets6 6 - 0 Etobicoke Stingers - Gold0 Long Branch
U19 Nov 04
4:00P
Nov 04 4:00 PM Burlington Blast Sunderland Stingerz Sunderland
U12 Nov 04
5:00P
Nov 04 5:00 PM Burlington Blast - N10 10 - 5 Hamilton Heat5 Inch Park
U14 Nov 04
5:00P
Nov 04 5:00 PM Caledonia Lightning - A Etobicoke Stingers Long Branch
U14 Nov 04
6:00P
Nov 04 6:00 PM Etobicoke Stingers3 3 - 4 Hamilton Heat4 Inch Park
Open B Nov 05
7:30P
Nov 05 7:30 PM Paris Thunder8 8 - 5 Caledonia Hughes5 HCCC (Almas)
Open B Nov 05
8:30P
Nov 05 8:30 PM St. Catharines Thomson7 7 - 0 Caledonia Loo0 HCCC (Almas)
U10 Nov 10
9:00A
Nov 10 9:00 AM Burlington Blast- M8 8 - 4 Markham Bears4 Milliken Mills
U14 Nov 10
10:30A
Nov 10 10:30 AM Etobicoke Stingers2 2 - 5 Paris Thunder5 Brant Sports (Davis)
U19 Nov 10
11:30A
Nov 10 11:30 AM St. Catharines Comets7 7 - 0 Paris Thunder0 Brant Sports (Davis)
U19 Nov 10
12:00P
Nov 10 12:00 PM Whitby Wild Caledonia Lightning HCCC (Clark)
Open B Nov 10
1:00P
Nov 10 1:00 PM Mississauga Mustangs Caledonia Loo HCCC (Clark)
Open B Nov 10
2:00P
Nov 10 2:00 PM Cambridge Nie Caledonia Hughes HCCC (Clark)
U14 Nov 10
2:30P
Nov 10 2:30 PM Niagara Falls Daredevils8 8 - 1 Burlington Blast1 Mainway (B)
U16 Nov 10
3:00P
Nov 10 3:00 PM Markham Bears5 5 - 5 Cambridge Turbos5 Karl Homuth
U16 Nov 10
3:30P
Nov 10 3:30 PM Newmarket Rays Burlington Blast Mainway (A)
U19 Nov 10
4:30P
Nov 10 4:30 PM Whitby Wild Burlington Blast Mainway (B)
U12 Nov 10
5:00P
Nov 10 5:00 PM Mississauga Mustangs7 7 - 1 Niagara Falls Daredevils1 Gale (1 - ES Fox)
Open B Nov 10
5:30P
Nov 10 5:30 PM St. Catharines Thomson Burlington Blast Mainway (A)
U10 Nov 10
6:15P
Nov 10 6:15 PM Paris Thunder10 10 - 5 Etobicoke Stingers5 Centennial Park (East)
U12 Nov 10
7:15P
Nov 10 7:15 PM Richmond Hill Lightning10 10 - 5 Etobicoke Stingers - Burgandy5 Centennial Park (East)
U16 Nov 10
8:15P
Nov 10 8:15 PM Barrie Blizzard2 2 - 9 Etobicoke Stingers9 Centennial Park (West)
U10 Nov 11
10:00A
Nov 11 10:00 AM Cambridge Turbos-N1 1 - 15 Burlington Blast - C15 Nelson
U12 Nov 11
10:15A
Nov 11 10:15 AM St. Catharines Comets9 9 - 4 Richmond Hill Lightning4 Tom Graham (Green)
U12 Nov 11
11:00A
Nov 11 11:00 AM Niagara Falls Daredevils4 4 - 9 Burlington Blast - E9 Nelson
U19 Nov 11
11:00A
Nov 11 11:00 AM Burlington Blast2 2 - 7 Cambridge Turbos7 Hespeler (1)
U10 Nov 11
12:00P
Nov 11 12:00 PM St. Catharines Comets5 5 - 8 Burlington Blast- M8 Nelson
U14 Nov 11
1:00P
Nov 11 1:00 PM Caledonia Lightning - A3 3 - 5 Niagara Falls Daredevils5 Gale (4 - Centennial)
U16 Nov 11
2:00P
Nov 11 2:00 PM Mississauga Mustangs0 0 - 7 Niagara Falls Daredevils7 Gale (4 - Centennial)
U12 Nov 11
4:00P
Nov 11 4:00 PM Paris Thunder8 8 - 1 Etobicoke Stingers - Burgandy1 Long Branch
U16 Nov 11
4:30P
Nov 11 4:30 PM Caledonia Lightning9 9 - 2 Newmarket Rays2 EGSC (Sharon East)
U10 Nov 11
5:00P
Nov 11 5:00 PM Etobicoke Stingers Hamilton Heat-R Inch Park
U14 Nov 11
5:00P
Nov 11 5:00 PM Paris Thunder3 3 - 3 Etobicoke Stingers3 Long Branch
U10 Nov 11
6:00P
Nov 11 6:00 PM Paris Thunder7 7 - 1 Hamilton Heat-P1 Inch Park
U14 Nov 17
10:30A
Nov 17 10:30 AM Caledonia Lightning - F0 0 - 5 Paris Thunder5 Brant Sports (Davis)
Open B Nov 17
12:15P
Nov 17 12:15 PM Caledonia Hughes1 1 - 8 Mississauga Mustangs8 Iceland (4)
U14 Nov 17
1:30P
Nov 17 1:30 PM Newmarket Rays8 8 - 1 Burlington Blast1 Mainway (A)
U16 Nov 17
2:30P
Nov 17 2:30 PM Etobicoke Stingers7 7 - 3 Burlington Blast3 Mainway (B)
Open B Nov 17
3:30P
Nov 17 3:30 PM Caledonia Loo Burlington Blast Mainway (A)
U10 Nov 17
6:15P
Nov 17 6:15 PM Caledonia Lightning7 7 - 4 Etobicoke Stingers4 Centennial Park (East)
U12 Nov 17
7:15P
Nov 17 7:15 PM Burlington Blast - N5 5 - 8 Etobicoke Stingers - Burgandy8 Centennial Park (East)
U10 Nov 18
10:15A
Nov 18 10:15 AM Etobicoke Stingers2 2 - 8 Mississauga Mustangs8 Iceland (4)
U12 Nov 18
12:00P
Nov 18 12:00 PM Burlington Blast - E Burlington Blast - N Nelson
U16 Nov 18
1:00P
Nov 18 1:00 PM Mississauga Mustangs0 0 - 10 Cambridge Turbos10 Hespeler (1)
U12 Nov 18
4:00P
Nov 18 4:00 PM Mississauga Mustangs4 4 - 5 Etobicoke Stingers - Burgandy5 Long Branch
U10 Nov 18
4:00P
Nov 18 4:00 PM Burlington Blast - C1 1 - 11 Barrie Blizzard11 Stroud-Innisfil
U19 Nov 18
4:00P
Nov 18 4:00 PM Etobicoke Stingers3 3 - 3 Sunderland Stingerz3 Sunderland
U12 Nov 18
5:00P
Nov 18 5:00 PM Etobicoke Stingers - Gold2 2 - 9 Hamilton Heat9 Inch Park
U14 Nov 18
6:00P
Nov 18 6:00 PM Caledonia Lightning - F5 5 - 6 Hamilton Heat6 Inch Park
U16 Nov 19
7:30P
Nov 19 7:30 PM Cambridge Turbos3 3 - 3 Caledonia Lightning3 HCCC (Almas)
U19 Nov 19
8:30P
Nov 19 8:30 PM Cambridge Turbos4 4 - 4 Caledonia Lightning4 HCCC (Almas)
Open B Nov 23
8:30P
Nov 23 8:30 PM Burlington Blast Paris Thunder Brant Sports (Davis)
U16 Nov 24
10:30A
Nov 24 10:30 AM Mississauga Mustangs Paris Thunder Brant Sports (Davis)
U19 Nov 24
11:30A
Nov 24 11:30 AM Sunderland Stingerz Paris Thunder Brant Sports (Davis)
U19 Nov 24
2:00P
Nov 24 2:00 PM St. Catharines Comets Richmond Hill Lightning Ed Sackfield
U10 Nov 24
4:00P
Nov 24 4:00 PM Etobicoke Stingers Cambridge Turbos-N Karl Homuth
U10 Nov 24
4:00P
Nov 24 4:00 PM Richmond Hill Lightning Niagara Falls Daredevils Gale (1 - ES Fox)
U12 Nov 24
5:00P
Nov 24 5:00 PM Burlington Blast - N Niagara Falls Daredevils Gale (1 - ES Fox)
U10 Nov 24
5:00P
Nov 24 5:00 PM Hamilton Heat-P Cambridge Turbos-S Karl Homuth
U19 Nov 24
6:00P
Nov 24 6:00 PM Sunderland Stingerz Cambridge Turbos Karl Homuth
U14 Nov 24
6:15P
Nov 24 6:15 PM Caledonia Lightning - F Etobicoke Stingers Centennial Park (East)
U16 Nov 24
7:15P
Nov 24 7:15 PM Markham Bears Etobicoke Stingers Centennial Park (East)
U10 Nov 25
8:45A
Nov 25 8:45 AM Burlington Blast- M Richmond Hill Lightning Tom Graham (Green)
U10 Nov 25
9:00A
Nov 25 9:00 AM Etobicoke Stingers Cambridge Turbos-S Hespeler (1)
U12 Nov 25
12:00P
Nov 25 12:00 PM Paris Thunder Burlington Blast - E Nelson
U10 Nov 25
1:00P
Nov 25 1:00 PM Cambridge Turbos-N Paris Thunder Brant Sports (Davis)
U14 Nov 25
1:00P
Nov 25 1:00 PM Hamilton Heat Niagara Falls Daredevils Gale (4 - Centennial)
U16 Nov 25
1:15P
Nov 25 1:15 PM Etobicoke Stingers Mississauga Mustangs Iceland (4)
U16 Nov 25
2:00P
Nov 25 2:00 PM Paris Thunder Niagara Falls Daredevils Gale (4 - Centennial)
U19 Nov 25
2:15P
Nov 25 2:15 PM Cambridge Turbos Mississauga Mustangs Iceland (4)
U10 Nov 25
3:00P
Nov 25 3:00 PM Niagara Falls Daredevils St. Catharines Comets S-H SEC (Sportsplex) (3)
U12 Nov 25
4:00P
Nov 25 4:00 PM Etobicoke Stingers - Burgandy Etobicoke Stingers - Gold Long Branch
U12 Nov 25
4:00P
Nov 25 4:00 PM Mississauga Mustangs St. Catharines Comets S-H SEC (Sportsplex) (3)
U10 Nov 25
5:00P
Nov 25 5:00 PM Newmarket Rays Hamilton Heat-R Inch Park
U19 Nov 25
5:00P
Nov 25 5:00 PM Burlington Blast Etobicoke Stingers Long Branch
Open B Nov 25
5:00P
Nov 25 5:00 PM Caledonia Loo St. Catharines Thomson S-H SEC (Sportsplex) (3)
U19 Nov 25
5:30P
Nov 25 5:30 PM Paris Thunder Newmarket Rays EGSC (Sharon East)
U10 Nov 25
6:00P
Nov 25 6:00 PM Markham Bears Hamilton Heat-P Inch Park
Open B Nov 26
7:30P
Nov 26 7:30 PM Burlington Blast Caledonia Loo HCCC (Almas)
Open B Nov 26
8:30P
Nov 26 8:30 PM St. Catharines Hendriks Caledonia Hughes HCCC (Almas)
This page is cached and updates about every 15 minutes. Last updated 12:56 PM.
Printed From TheOneDB.com Nov 21, 2018 12:56 PM