Toggle navigation
THEONEDB
Home
Sports
Hockey
Baseball
Softball
Soccer
Box Lacrosse
Bodies
Ontario Minor Hockey Association
Ontario Women's Hockey Association
Western Ontario Athletic Association
Hockey Eastern Ontario
Minor Hockey Alliance of Ontario
Northern Ontario Hockey Association
Kitchener Girls Local League
Greater London Hockey Association
Leagues
Bluewater Hockey League
Eastern Ontario Minor Hockey League
Lakeshore Hockey League
Niagara District Hockey League
Region 5 Hockey League
Shamrock Hockey League
Southern Counties League
Tri-County Minor Hockey League
Victoria Durham League
York Simcoe Minor Hockey League
Clarington Hockey League
Dufferin Wellington Local League
Essex County Minor Hockey Local League
Four Counties Hockey League
Georgian Bay Triangle Local League
Grand River Local League
Haldimand Local League
Halton Hills / Milton Interlock
Inter-Community Hockey League
Intertown Local League
Lambton-Middlesex Local League
League of Eastern Ontario
MPS Local League
Niagara District Local League
North Peel Local League
Simcoe Region Local League
Three County Hockey League
Tri-County MD League
West Niagara Hockey Local League
Beechey Juvenile League
Groups
Minor Atom
Atom
Minor PeeWee
PeeWee
Minor Bantam
Bantam
Minor Midget
Midget
Juvenile
Login
OMHA
Ontario Minor Hockey Association
Playdowns
Playdowns
OMHA :: Playdowns Scoreboard for Mar 16, 2019
Sidebar Ad Unit
Home
Hockey
OMHA
Playdowns
Calendar
Mar 16, 2019
Header Ad Unit
Playdowns Scoreboard For Mar 16, 2019
Full Calendar
Saturday, Mar 16, 2019 (55 Games)
O-ADD-F-1
Mar 16, 2019 12:00 PM
Atom DDFinal
ATO
Essa
Essa Eagles
4
Huron-Bruce
Huron-Bruce Blizzard
3
Lucknow Arena
Lucknow Sports Complex - Lucknow
View Map
O-NEAE1-F-1
Mar 16, 2019 12:30 PM
Novice East AE1Finals
NOV
Whitby
Whitby Wildcats
2
Kingston
Kingston Canadians
1
INVISTA (Selkirk)
INVISTA Centre (Selkirk) - Kingston
View Map
O-MAAE1/2-F-1
Mar 16, 2019 12:30 PM
Minor Atom AE1-2Final
MATO
Milton
Milton Winterhawks
4
Barrie
Barrie Colts
0
Allandale Rec (Red)
Allandale Recreation Centre (Red) - Barrie
View Map
O-PAE4/5-F-1
Mar 16, 2019 1:00 PM
PeeWee AE4-5Final
PW
BCH AE
BCH Ice Dogs AE
3
Durham
Durham Crusaders
3
McKinney (2)
McKinney Centre (Pad 2) - Whitby
View Map
O-PDD-F-1
Mar 16, 2019 1:00 PM
PeeWee DDFinal
PW
Shallow Lake
Shallow Lake Lakers
2
Millbrook
Millbrook Stars
1
Millbrook-Cavan
Cavan Community Centre - Millbrook
View Map
O-NEDD-F-3
Mar 16, 2019 1:30 PM
Novice East DD-DFinal
NOV
Flesherton
Flesherton Golden Hawks
5
Centre Hastings
Centre Hastings Grizzlies
2
Marmora Arena
Marmora Arena - Marmora
View Map
O-MCC-F-1
Mar 16, 2019 1:35 PM
Midget CCFinal
MID
Highland
Highland Storm
1
Twin Centre
Twin Centre Stars
0
Wellesley
Wellesley Arena - Wellesley
View Map
O-AAE3-F-1
Mar 16, 2019 2:00 PM
Atom AE3Final
ATO
Collingwood AE3 Blackhawks
Collingwood AE3 Blackhawks
4
Strathroy
Strathroy Jr. Rockets
2
Gemini (Blue)
Gemini Sportsplex (Blue) - Strathroy
View Map
O-BBB-F-1
Mar 16, 2019 2:00 PM
Bantam BBFinal
BAN
Napanee
Napanee Stars
5
Thorold
Thorold Blackhawks
2
Thorold (Frank Doherty)
Thorold Community Arenas (Frank Doherty Arena) - Thorold
View Map
O-MAAA-F-1
Mar 16, 2019 2:00 PM
Minor Atom AAFinal
MATO
North Durham
North Durham Warriors
6
Orangeville
Orangeville Flyers
3
Alder (Red)
Alder Street Recreation Centre (Red) - Orangeville
View Map
O-NCA-F-1
Mar 16, 2019 2:10 PM
Novice Central AFinal
NOV
Georgina
Georgina Blaze
2
Oakville Red
Oakville Rangers Red
3
Joshua Creek (Red)
Joshua's Creek Arenas (Red) - Oakville
View Map
O-AA-F-1
Mar 16, 2019 2:15 PM
Atom AFinal
ATO
Barrie
Barrie Colts
5
Owen Sound
Owen Sound Jr. Attack
2
Bayshore
Bayshore Community Centre - Owen Sound
View Map
O-NEA-F-1
Mar 16, 2019 2:30 PM
Novice East AFinal
NOV
Whitby White
Whitby Wildcats White
1
Whitby Blue
Whitby Wildcats Blue
4
IPSC (3)
Iroquois Park Sports Centre (Pad 3) - Whitby
View Map
O-PB-F-1
Mar 16, 2019 2:30 PM
PeeWee BFinal
PW
Lambeth
Lambeth Lancers
2
Saugeen Shores
Saugeen Shores Storm
3
Port Elgin Plex
Saugeen Shores Community Complex - Port Elgin
View Map
O-NWCC-F-2
Mar 16, 2019 2:30 PM
Novice West CCFinal
NOV
West Lincoln
West Lincoln Wrath
1
Port Stanley
Port Stanley Jr. Sailors
6
Port Stanley
Port Stanley Arena - Port Stanley
View Map
O-NWDD-F-1
Mar 16, 2019 3:00 PM
Novice West DDFinal
NOV
Dresden
Dresden Jr. Kings
8
Cayuga
Cayuga Stars
1
Cayuga
Cayuga Memorial Arena - Cayuga
View Map
O-NEBB-F-1
Mar 16, 2019 3:00 PM
Novice East BB-BFinal
NOV
Penetang
Penetang Flames
2
Stirling
Stirling Blues
3
Stirling
Stirling Recreation Centre - Stirling
View Map
O-BC-F-1
Mar 16, 2019 3:00 PM
Bantam CFinal
BAN
Delhi
Delhi Rockets
2
West Grey
West Grey Warriors
0
Durham CC
Durham & District Community Centre - Durham
View Map
O-NWBB-F-1
Mar 16, 2019 3:00 PM
Novice West BBFinal
NOV
Lincoln
Lincoln Blades
1
Mt. Brydges
Mt. Brydges Cougars
5
Tri-Township
Tri-Township Arena - Mt. Brydges
View Map
O-NEAA-F-1
Mar 16, 2019 3:00 PM
Novice East AAFinal
NOV
Kingston
Kingston Canadians
1
Clarington
Clarington Toros
0
Rickard (A)
Garnet B Rickard Recreation Complex (Rink A) - Bowmanville
View Map
O-NCAE1-F-3
Mar 16, 2019 3:00 PM
Novice Central AE1Final
NOV
Whitchurch-Stouffville
Whitchurch-Stouffville Clippers
1
Orangeville
Orangeville Flyers
2
Alder (Red)
Alder Street Recreation Centre (Red) - Orangeville
View Map
O-PAE3-F-1
Mar 16, 2019 3:20 PM
PeeWee AE3Final
PW
Collingwood AE Blackhawks
Collingwood AE Blackhawks
5
Strathroy
Strathroy Jr. Rockets
1
Gemini (Blue)
Gemini Sportsplex (Blue) - Strathroy
View Map
O-PC-F-1
Mar 16, 2019 3:30 PM
PeeWee CFinal
PW
Minto
Minto Mad Dogs
1
Lucan
Lucan Irish
0
Lucan
Lucan Arena - Lucan
View Map
O-MBAE1/2-F-1
Mar 16, 2019 3:30 PM
Minor Bantam AE1-2Final
MBAN
Whitby Blue
Whitby Wildcats Blue
1
Oakville
Oakville Rangers
2
Joshua Creek (Red)
Joshua's Creek Arenas (Red) - Oakville
View Map
O-AAE2-F-2
Mar 16, 2019 3:30 PM
Atom AE2Final
ATO
Guelph
Guelph Gryphons
4
Barrie
Barrie Colts
4
Peggy Hill (Arena 2)
Peggy Hill Team Community Centre (Arena 2) - Barrie
View Map
O-BAA-F-1
Mar 16, 2019 3:30 PM
Bantam AAFinal
BAN
Oakville Red
Oakville Rangers Red
2
Richmond Hill Stars
Richmond Hill Stars
1
Elgin Barrow (East)
Elgin Barrow Arena (East) - Richmond Hill
View Map
O-ABB-F-2
Mar 16, 2019 3:30 PM
Atom BBFinal
ATO
Erin-Hillsburgh
Erin-Hillsburgh Devils
1
Napanee
Napanee Stars
5
Strathcona (1 - Goodyear)
Strathcona Paper Centre (1 - Goodyear Pad) - Napanee
View Map
O-MMA-F-1
Mar 16, 2019 3:30 PM
Minor Midget AFinal
MMID
Orillia
Orillia Terriers
1
Woolwich
Woolwich Wildcats
4
Memorial (Snyder)
Woolwich Memorial Arena (Snyder) - Elmira
View Map
O-BA-F-1
Mar 16, 2019 3:30 PM
Bantam AFinal
BAN
Barrie White
Barrie Colts White
1
St. Thomas
St. Thomas Jr Stars
2
Joe Thornton CC (STMHA)
Joe Thornton Community Centre (STMHA) - St. Thomas
View Map
O-AAA-F-1
Mar 16, 2019 4:00 PM
Atom AAFinal
ATO
Clarington
Clarington Toros
0
Caledon
Caledon Hawks
3
Caledon East (1)
Caledon East Arena (Pad 1) - Caledon East
View Map
O-MPAE1/2-F-1
Mar 16, 2019 4:00 PM
Minor PeeWee AE1-2Final
MPW
Oakville
Oakville Rangers
1
Whitby Blue
Whitby Wildcats Blue
2
IPSC (3)
Iroquois Park Sports Centre (Pad 3) - Whitby
View Map
O-AAE1-F-1
Mar 16, 2019 4:00 PM
Atom AE1Final
ATO
Oakville
Oakville Rangers
3
Kingston
Kingston Canadians
4
INVISTA (Selkirk)
INVISTA Centre (Selkirk) - Kingston
View Map
O-BCC-F-1
Mar 16, 2019 4:00 PM
Bantam CCFinal
BAN
Walkerton
Walkerton Capitals
5
Campbellford
Campbellford Colts
3
Campbellford
Campbellford-Seymour Community Centre - Campbellford
View Map
O-MAA-F-1
Mar 16, 2019 4:00 PM
Minor Atom AFinal
MATO
Riverside
Riverside Rangers
7
Innisfil
Innisfil Winterhawks
3
Innisfil Rec (Red)
Innisfil Recreation Centre (Recreation Centre Cortellucci) - Innisfil
View Map
O-BAE3/5-F-1
Mar 16, 2019 4:30 PM
Bantam AE3-5Final
BAN
Ingersoll AE
Ingersoll Express AE
1
Tweed AE
Tweed Hawks AE
2
Tweed
Tweed Hungerford Community Centre - Tweed
View Map
O-MBAA-F-1
Mar 16, 2019 5:00 PM
Minor Bantam AAFinal
MBAN
Guelph
Guelph Gryphons
4
Barrie
Barrie Colts
0
Peggy Hill (Arena 2)
Peggy Hill Team Community Centre (Arena 2) - Barrie
View Map
O-BAE1-F-1
Mar 16, 2019 5:00 PM
Bantam AE1Final
BAN
Belleville
Belleville Bulls
2
Windsor
Windsor Jr. Spitfires
4
Adie Knox
Adie Knox Herman Recreation Complex - Windsor
View Map
O-PBB-F-1
Mar 16, 2019 5:00 PM
PeeWee BBFinal
PW
Lindsay
Lindsay Muskies
4
St. Marys
St. Marys Rock
5
St. Marys (Rock)
St. Marys Arena (Rock Rink) - St. Marys
View Map
O-MAA-F-1
Mar 16, 2019 5:10 PM
Midget AAFinal
MID
Clarington
Clarington Toros
3
Oakville
Oakville Rangers
2
Joshua Creek (Red)
Joshua's Creek Arenas (Red) - Oakville
View Map
O-PA-F-1
Mar 16, 2019 5:30 PM
PeeWee AFinal
PW
Owen Sound
Owen Sound Jr. Attack
2
Quinte West
Quinte West Hawks
7
Duncan McDonald (1)
Duncan McDonald Memorial Gardens (Pad 1) - Trenton
View Map
O-MPA-F-1
Mar 16, 2019 5:30 PM
Minor PeeWee AFinal
MPW
Orillia
Orillia Terriers
1
St. Thomas
St. Thomas Jr Stars
6
Joe Thornton CC (STMHA)
Joe Thornton Community Centre (STMHA) - St. Thomas
View Map
O-MBA-F-1
Mar 16, 2019 5:40 PM
Minor Bantam AFinal
MBAN
Quinte West
Quinte West Hawks
2
Centre Wellington
Centre Wellington Fusion
3
Fergus (A)
Fergus Arena (Pad A) - Fergus
View Map
O-JBB/B/CC-F-1
Mar 16, 2019 6:00 PM
Juvenile BB-B-CCFinal
JUV
Tavistock
Tavistock Titans
6
Campbellford
Campbellford Colts
4
Campbellford
Campbellford-Seymour Community Centre - Campbellford
View Map
O-AB-F-1
Mar 16, 2019 6:00 PM
Atom BFinal
ATO
Saugeen Shores
Saugeen Shores Storm
1
Ayr
Ayr Flames
4
NDCC
NDCC & Ayr Farmers Mutual Arena - Ayr
View Map
O-ACC-F-1
Mar 16, 2019 6:00 PM
Atom CCFinal
ATO
Ilderton
Ilderton Jets
6
Frontenac
Frontenac Flyers
4
Frontenac
Frontenac Community Arena - Verona
View Map
O-BDD-F-1
Mar 16, 2019 6:00 PM
Bantam DDFinal
BAN
Dresden
Dresden Jr. Kings
4
Otonabee
Otonabee Wolves
5
Otonabee (Keene)
Otonabee Memorial Community Centre - Keene
View Map
O-BAE2-F-1
Mar 16, 2019 6:00 PM
Bantam AE2Final
BAN
Garden City Merritton AE
Garden City Merritton AE
1
Centre Wellington
Centre Wellington Fusion
5
Elora
Elora Arena - Elora
View Map
O-NCAA-F-1
Mar 16, 2019 6:30 PM
Novice Central AAFinal
NOV
Burlington
Burlington Eagles
3
Whitchurch-Stouffville
Whitchurch-Stouffville Clippers
5
Stouffville (Pad A)
Stouffville Arena (Pad A) - Stouffville
View Map
O-MA-F-1
Mar 16, 2019 7:15 PM
Midget AFinal
MID
Woolwich
Woolwich Wildcats
2
Centre Wellington
Centre Wellington Fusion
3
Fergus (A)
Fergus Arena (Pad A) - Fergus
View Map
O-PCC-F-1
Mar 16, 2019 7:30 PM
PeeWee CCFinal
PW
Ilderton
Ilderton Jets
1
Frontenac
Frontenac Flyers
4
Frontenac
Frontenac Community Arena - Verona
View Map
O-BB-F-1
Mar 16, 2019 7:30 PM
Bantam BFinal
BAN
Penetang
Penetang Flames
2
Ingersoll
Ingersoll Express
2
Ingersoll
Ingersoll & District Memorial Arena - Ingersoll
View Map
O-MMAA-F-1
Mar 16, 2019 8:00 PM
Minor Midget AAFinal
MMID
Belle River
Belle River Canadiens
2
Northumberland
Northumberland Nighthawks
3
Jack Burger
Jack Burger Sports Complex - Port Hope
View Map
O-JAA/AA/A-F-2
Mar 16, 2019 8:30 PM
Juvenile AAA-AA-AFinal
JUV
Ennismore RYC
Ennismore RYC
4
Woolwich
Woolwich Wildcats
1
Memorial (Snyder)
Woolwich Memorial Arena (Snyder) - Elmira
View Map
O-MB-F-1
Mar 16, 2019 8:50 PM
Midget BFinal
MID
Penetang
Penetang Flames
5
Wallaceburg
Wallaceburg Lakers
4
Wallaceburg
Wallaceburg Memorial Arena - Wallaceburg
View Map
O-MBB-F-1
Mar 16, 2019 9:00 PM
Midget BBFinal
MID
Mt. Brydges
Mt. Brydges Cougars
1
Huntsville
Huntsville Otters
4
CSC (Don Lough)
Canada Summit Centre (Don Lough Arena) - Huntsville
View Map
This page is cached and updates about every 15 minutes. Last updated 10:39 AM.
Printed From TheOneDB.com May 21, 2024 10:39 AM