OMHA :: Shamrock Playoffs
Header Ad Unit

Active Playoff Series

This page will show all the games for any series which has exactly two or three teams in it, and is playing a game either today or yesterday.

U11 Tier 1 OMHA Playdowns

Tier 1 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U11T1PC-01 Mar 18
5:00P
Mar 18 5:00 PM Petrolia Oilers B2 2 - 5 Mt. Brydges Cougars B5 Tri-Township
U11T1PC-02 Mar 20
6:20P
Mar 20 6:20 PM Mt. Brydges Cougars B Petrolia Oilers B Greenwood
U11T1PC-03 Mar 21
8:10P
Mar 21 8:10 PM Petrolia Oilers B Mt. Brydges Cougars B Tri-Township

Tier 1 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U11T1PD-01 Mar 09
6:00P
Mar 09 6:00 PM Strathroy Jr. Rockets B7 7 - 2 Dorchester Dragons B2 FlightExec Centre (APC)
U11T1PD-03 Mar 19
3:00P
Mar 19 3:00 PM Dorchester Dragons B2 2 - 3 Strathroy Jr. Rockets B3 Gemini (Blue)

U11 Tier 2 OMHA Playdowns

Tier 2 Pool G 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool C vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship Mar 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U11T2OQF-03 Mar 19
6:00P
Mar 19 6:00 PM Lambton Shores Predators C4 4 - 4 OT Dresden Jr. Kings D4 Ken Houston
U11T2OQF-02 Mar 21
6:30P
Mar 21 6:30 PM Dresden Jr. Kings D Lambton Shores Predators C Forest (Amtelecom)
U11T2OQG-01 Mar 22
6:50P
Mar 22 6:50 PM Lambton Shores Predators C Dresden Jr. Kings D Ken Houston

U11 Tier 3 OMHA Playdowns

Tier 3 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7-9 Windsor

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U11T3OQC-01 Mar 07
6:30P
Mar 07 6:30 PM Ilderton Jets D1 1 - 8 West Lorne Comets D8 West Lorne Arena
U11T3OQC-02 Mar 19
1:30P
Mar 19 1:30 PM West Lorne Comets D1 1 - 2 Ilderton Jets D2 Ilderton
U11T3OQC-03 Mar 21
6:30P
Mar 21 6:30 PM Ilderton Jets D West Lorne Comets D West Lorne Arena

Tier 3 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7-9 Windsor

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U11T3OQD-01 Mar 18
10:10A
Mar 18 10:10 AM East Lambton Eagles D2 2 - 1 South Huron Sabres D1 South Huron
U11T3OQD-02 Mar 19
10:00A
Mar 19 10:00 AM South Huron Sabres D5 5 - 3 East Lambton Eagles D3 Alvinston
U11T3OQD-03 Mar 20
7:00P
Mar 20 7:00 PM East Lambton Eagles D South Huron Sabres D Stephen Township

U11 Shamrock League Playoffs

Tier 1 SHL Pool A RR - 1st vs 2nd vs 3rd - Top 2 Teams Advance to Championship

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U11T1SHA-A-01 Mar 10
6:00P
Mar 10 6:00 PM St. Marys Rock B4 4 - 5 Lambeth Lancers B5 Lambeth
U11T1SHA-A-02 Mar 19
3:40P
Mar 19 3:40 PM Lambeth Lancers B3 3 - 1 Mooretown Jr. Flags B1 MSC (Rink 1)
U11T1SHA-A-03 Mar 22
6:00P
Mar 22 6:00 PM Mooretown Jr. Flags B St. Marys Rock B St. Marys (Rock)

U13 Tier 1 OMHA Playdowns

Tier 1 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U13T1OQC-01 Mar 19
7:00P
Mar 19 7:00 PM Petrolia Oilers B0 0 - 1 Mt. Brydges Cougars B1 Tri-Township
U13T1OQC-02 Mar 20
7:30P
Mar 20 7:30 PM Mt. Brydges Cougars B Petrolia Oilers B Greenwood
U13T1OQC-03 Mar 21
8:10P
Mar 21 8:10 PM Petrolia Oilers B Mt. Brydges Cougars B Tri-Township

U13 Tier 2 OMHA Playdowns

Tier 2 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U13T2OQD-01 Mar 09
6:50P
Mar 09 6:50 PM South Kent Lightning C2 2 - 10 East Lambton Eagles C10 Watford
U13T2OQD-02 Mar 20
8:00P
Mar 20 8:00 PM East Lambton Eagles C South Kent Lightning C Blenheim
U13T2OQD-03 Mar 22
8:00P
Mar 22 8:00 PM South Kent Lightning C East Lambton Eagles C Alvinston

Tier 2 Pool F 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool C vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U13T2PF-01 Mar 18
2:10P
Mar 18 2:10 PM South Huron Sabres C2 2 - 0 North Middlesex Jr. Stars C0 North Middlesex
U13T2PF-02 Mar 19
2:10P
Mar 19 2:10 PM North Middlesex Jr. Stars C1 1 - 7 South Huron Sabres C7 South Huron

U13 Tier 3 OMHA Playdowns

Tier 3 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7-9 Windsor

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U13T3OQC-01 Mar 19
4:45P
Mar 19 4:45 PM South Huron Sabres D1 1 - 11 Lambton Shores Predators D11 Forest (Amtelecom)
U13T3OQC-02 Mar 20
8:00P
Mar 20 8:00 PM Lambton Shores Predators D South Huron Sabres D Stephen Township
U13T3OQC-03 Mar 21
7:30P
Mar 21 7:30 PM South Huron Sabres D Lambton Shores Predators D Forest (Amtelecom)

U15 Tier 1 OMHA Playdowns

Tier 1 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U15T1OQD-01 Mar 10
8:00P
Mar 10 8:00 PM Mooretown Jr. Flags B3 3 - 2 East Lambton Eagles C2 Alvinston
U15T1OQD-02 Mar 19
4:55P
Mar 19 4:55 PM East Lambton Eagles C2 2 - 1 Mooretown Jr. Flags B1 MSC (Rink 1)
U15T1OQD-03 Mar 22
9:00P
Mar 22 9:00 PM Mooretown Jr. Flags B East Lambton Eagles C Watford

U15 Tier 2 OMHA Playdowns

Tier 2 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U15T2OQD-01 Mar 08
7:50P
Mar 08 7:50 PM Lucan Irish C0 0 - 1 South Huron Sabres C1 South Huron
U15T2OQD-02 Mar 19
6:00P
Mar 19 6:00 PM South Huron Sabres C4 4 - 0 Lucan Irish C0 Lucan
U15T2OQD-03 Mar 22
7:20P
Mar 22 7:20 PM Lucan Irish C South Huron Sabres C South Huron

Tier 2 Pool E 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool C - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U15T2OQE-02 Mar 09
8:45P
Mar 09 8:45 PM Ilderton Jets C1 1 - 0 Lambton Shores Predators C0 Forest (Amtelecom)
U15T2OQE-01 Mar 20
8:10P
Mar 20 8:10 PM Lambton Shores Predators C Ilderton Jets C Ilderton
U15T2OQE-03 Mar 21
7:30P
Mar 21 7:30 PM Lambton Shores Predators C Ilderton Jets C Ilderton

U15 Tier 3 OMHA Playdowns

Tier 3 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 2nd vs 3rd - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Windsor

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U15T3OQC-01 Mar 08
6:30P
Mar 08 6:30 PM St. Thomas Jr Stars C0 0 - 4 South Huron Sabres D4 South Huron
U15T3OQC-02 Mar 19
9:30A
Mar 19 9:30 AM South Huron Sabres D2 2 - 6 St. Thomas Jr Stars C6 Joe Thornton CC (STMHA)
U15T3OQC-03 Mar 21
7:00P
Mar 21 7:00 PM St. Thomas Jr Stars C South Huron Sabres D South Huron

U15 Shamrock League Playoffs

Tier 3 SHL Pool A RR - 1st Tier 3 vs 7th Tier 2 vs 8th Tier 2 - Top 2 Teams Advance to Championship

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U15T3SHA-A-01 Mar 08
7:50P
Mar 08 7:50 PM Mt. Brydges Cougars C6 6 - 2 Petrolia Oilers C2 Greenwood
U15T3SHA-A-02 Mar 20
7:15P
Mar 20 7:15 PM Petrolia Oilers C St. Marys Rock C St. Marys (Rock)
U15T3SHA-A-03 Mar 23
6:30P
Mar 23 6:30 PM St. Marys Rock C Mt. Brydges Cougars C Tri-Township

U18 Tier 1 OMHA Playdowns

Tier 1 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T1OQC-01 Mar 09
8:30P
Mar 09 8:30 PM Mooretown Jr. Flags B1 1 - 8 Dorchester Dragons B8 FlightExec Centre (APC)
U18T1OQC-02 Mar 20
8:40P
Mar 20 8:40 PM Dorchester Dragons B Mooretown Jr. Flags B MSC (Rink 1)
U18T1OQC-03 Mar 21
7:30P
Mar 21 7:30 PM Mooretown Jr. Flags B Dorchester Dragons B FlightExec Centre (APC)

Tier 1 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship March 31 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T1OQD-01 Mar 10
8:15P
Mar 10 8:15 PM Petrolia Oilers B3 3 - 3 OT Mt. Brydges Cougars B3 Tri-Township
U18T1OQD-02 Mar 20
8:50P
Mar 20 8:50 PM Mt. Brydges Cougars B Petrolia Oilers B Greenwood
U18T1OQD-03 Mar 22
8:00P
Mar 22 8:00 PM Petrolia Oilers B Mt. Brydges Cougars B Tri-Township

U18 Tier 2 OMHA Playdowns

Tier 2 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T2OPD-01 Mar 10
9:30P
Mar 10 9:30 PM Lucan Irish C1 1 - 5 East Lambton Eagles C5 Alvinston
U18T2OPD-02 Mar 19
7:30P
Mar 19 7:30 PM East Lambton Eagles C Lucan Irish C Lucan
U18T2OPD-03 Mar 20
8:00P
Mar 20 8:00 PM Lucan Irish C East Lambton Eagles C Alvinston

Tier 2 Pool E 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool C - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T2OPE-01 Mar 09
9:30P
Mar 09 9:30 PM Wallaceburg Lakers C2 2 - 2 OT Ilderton Jets C2 Ilderton
U18T2OPE-02 Mar 20
9:30P
Mar 20 9:30 PM Ilderton Jets C Wallaceburg Lakers C Walpole
U18T2OPE-03 Mar 22
7:05P
Mar 22 7:05 PM Wallaceburg Lakers C Ilderton Jets C Komoka CW&RC (2 - Coors)

Tier 2 Pool F 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool C vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Barrie

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T2OPF-01 Mar 19
4:45P
Mar 19 4:45 PM South Kent Lightning C1 1 - 1 OT South Huron Sabres C1 South Huron
U18T2OPF-02 Mar 20
9:20P
Mar 20 9:20 PM South Huron Sabres C South Kent Lightning C Blenheim
U18T2OPF-03 Mar 22
8:45P
Mar 22 8:45 PM South Kent Lightning C South Huron Sabres C South Huron

U18 Tier 3 OMHA Playdowns

Tier 3 Pool C 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool A vs 2nd Pool B - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Windsor

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T3OQC-01 Mar 09
9:30P
Mar 09 9:30 PM South Huron Sabres D3 3 - 0 East Lambton Eagles D0 Watford
U18T3OQC-02 Mar 19
6:10P
Mar 19 6:10 PM East Lambton Eagles D2 2 - 3 OT South Huron Sabres D3 South Huron
U18T3OQC-03 Mar 20
9:30P
Mar 20 9:30 PM South Huron Sabres D East Lambton Eagles D Alvinston

Tier 3 Pool D 4pt Series Qualifier Round - 1st Pool B vs 2nd Pool A - Winner Advances to OMHA Championship April 7 Windsor

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T3OQD-02 Mar 19
2:00P
Mar 19 2:00 PM Ilderton Jets D1 1 - 3 West Lorne Comets D3 West Lorne Arena
U18T3OQD-01 Mar 20
9:30P
Mar 20 9:30 PM West Lorne Comets D Ilderton Jets D Ilderton
U18T3OQD-03 Mar 22
8:40P
Mar 22 8:40 PM West Lorne Comets D Ilderton Jets D Komoka CW&RC (2 - Coors)

U18 Shamrock League Playoffs

Tier 1 SHL Championship Series - 1st vs 2nd - Best 2 out of 3 (4pts)

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
U18T1SHA-CH-01 Mar 20
9:30P
Mar 20 9:30 PM St. Marys Rock B Lambeth Lancers B Lambeth
U18T1SHA-CH-03 Mar 24
9:45P
Mar 24 9:45 PM St. Marys Rock B Lambeth Lancers B Lambeth
U18T1SHA-CH-02 Mar 25
7:00P
Mar 25 7:00 PM Lambeth Lancers B St. Marys Rock B St. Marys (Rock)
This page is cached and updates about every 30 minutes. Last updated 5:35 AM.
Printed From TheOneDB.com Mar 20, 2023 5:35 AM