OBA :: Western Ontario Association Cancelled Games
Header Ad Unit

Cancellations

76 Games Cancelled
Group Date Date Time Visitor Home Venue
15U May 11
3:00P
May 11 3:00 PM Mitchell Astros Gethke Mitchell Astros Judge Cooper Standard (1)
11U May 15
7:30P
May 15 7:30 PM Ripley White Ripley Green Ripley
18U May 19
6:00P
May 19 6:00 PM Kincardine Cardinals Walkerton Capitals Walkerton CC (1)
7U May 24
6:00P
May 24 6:00 PM Ripley White Ripley Green Point Clark
13U May 24
7:00P
May 24 7:00 PM Goderich Seahawks Black Goderich Seahawks Green Bannister Park (Lions)
9U Gen May 25
9:00A
May 25 9:00 AM Chepstow Team 1 Kincardine Cardinals 1 Connaught (Back)
11U May 26
11:00A
May 26 11:00 AM Arthur Twisters OBA Select Brockton Royals OBA Rep Chepstow (1)
15U May 26
2:00P
May 26 2:00 PM Ripley WOBA Listowel Legionnaires 2 John Bell (South)
9U Gen May 27
6:00P
May 27 6:00 PM Goderich Seahawks Black Howick Hawks Black Fordwich
15U May 27
6:00P
May 27 6:00 PM Mitchell Astros Judge St. Marys Rockies Hall of Fame (Rotary)
11U May 27
6:30P
May 27 6:30 PM Saugeen Shores Sting Grey Kincardine Cardinals 1 Connaught (Front)
13U May 27
8:00P
May 27 8:00 PM Centre Wellington Eagles Arthur Twisters Ag Park (A)
13U May 27
8:00P
May 27 8:00 PM Howick Hawks Black Howick Hawks Green Fordwich
9U Gen May 28
5:30P
May 28 5:30 PM Mildmay Monarchs Red Ripley Green Ripley
9U Gen May 28
6:00P
May 28 6:00 PM Zurich Thunder St. Marys Rockies Blue Hall of Fame (3)
11U May 28
6:30P
May 28 6:30 PM Walkerton Capitals Blue Mildmay Monarchs Black Mildmay Arena
7U May 29
6:00P
May 29 6:00 PM Ripley Green Ripley White Ripley
11U May 29
6:00P
May 29 6:00 PM St. Marys Rockies Blue St. Marys Rockies Red Hall of Fame (King)
15U May 29
8:00P
May 29 8:00 PM Exeter Express Red Exeter Express Blue Exeter (Alvin Willert)
18U May 30
7:30P
May 30 7:30 PM Kincardine Cardinals Listowel Legionnaires 2 John Bell (South)
9U W-OBA May 31
6:00P
May 31 6:00 PM Saugeen Shores Sting OBA Select Owen Sound Baysox OBA Rep Indian Falls
9U Gen Jun 01
9:00A
Jun 01 9:00 AM Chepstow Team 2 Kincardine Cardinals 1 Connaught (Back)
9U Gen Jun 01
12:00P
Jun 01 12:00 PM Goderich Seahawks Green Goderich Seahawks Black Bannister Park (Hyundai)
9U Gen Jun 01
12:30P
Jun 01 12:30 PM Saugeen Shores Sting Gold Kincardine Cardinals 2 Connaught (Back)
7U Jun 02
2:00P
Jun 02 2:00 PM Exeter Express Red Zurich Thunder Red Zurich
9U Gen Jun 02
6:00P
Jun 02 6:00 PM Howick Hawks Gold Mount Forest Mavericks Mount Forest (Kinsmen)
11U Jun 02
6:00P
Jun 02 6:00 PM Kincardine Cardinals 2 Walkerton Capitals Red Walkerton CC (3)
13U Jun 03
6:00P
Jun 03 6:00 PM Brockton Royals OBA Rep Kincardine Cardinals OBA Rep Connaught (Back)
11U Jun 04
6:30P
Jun 04 6:30 PM Owen Sound Baysox OBA Rep Kincardine Cardinals OBA Rep Connaught (Back)
18U Jun 04
8:15P
Jun 04 8:15 PM Owen Sound Hawks Hanover Hurricanes Racetrack (1)
7U Jun 05
6:00P
Jun 05 6:00 PM Clinton Mustangs 3 Ripley White Ripley
15U Jun 05
6:00P
Jun 05 6:00 PM Mitchell Astros Judge Exeter Express Red Exeter (Alvin Willert)
11U Jun 05
6:00P
Jun 05 6:00 PM Exeter Express Clinton Mustangs 3 Community Ball Park (Softball)
13U Jun 05
6:30P
Jun 05 6:30 PM Clinton Mustangs 1 Goderich Seahawks Black Bannister Park (Lions)
9U Gen Jun 05
6:30P
Jun 05 6:30 PM Beaver Valley Team 1 Arthur Twisters Ag Park (B)
9U Gen Jun 05
6:30P
Jun 05 6:30 PM Chepstow Team 1 Mildmay Monarchs Red Mildmay Arena
15U Jun 05
7:00P
Jun 05 7:00 PM Goderich Seahawks Green Walkerton Capitals Blue Walkerton CC (1)
15U Jun 05
7:00P
Jun 05 7:00 PM Hanover Hurricanes OBA Rep Listowel Legionnaires OBA Rep John Bell (South)
15U Jun 05
8:30P
Jun 05 8:30 PM St. Marys Rockies Clinton Mustangs Community Ball Park (Hardball)
11U Jun 06
6:00P
Jun 06 6:00 PM St. Marys Rockies Red St. Marys Rockies Blue Teddy's Field
18U Jun 06
8:30P
Jun 06 8:30 PM Listowel Legionnaires OBA Rep Clinton Mustangs OBA Rep Community Ball Park (Hardball)
15U Jun 09
4:00P
Jun 09 4:00 PM Exeter Express OBA Rep Flesherton Rangers OBA Rep Grey Highlands SS
11U Jun 09
4:00P
Jun 09 4:00 PM Owen Sound Baysox OBA Rep Hanover Hurricanes OBA Rep Kinsmen Park (2)
13U Jun 09
6:30P
Jun 09 6:30 PM Saugeen Shores Sting Gold Owen Sound Hawks 3 Kinsmen Park (1 (South))
7U Jun 10
6:00P
Jun 10 6:00 PM Exeter Express Blue Ripley White Point Clark
13U Jun 10
6:00P
Jun 10 6:00 PM Saugeen Shores Sting OBA Rep Hanover Hurricanes OBA Rep Racetrack (1)
11U Jun 11
6:30P
Jun 11 6:30 PM Hanover Hurricanes Harris Mildmay Monarchs Red Mildmay Arena
13U Jun 12
7:00P
Jun 12 7:00 PM Clinton Mustangs 3 Clinton Mustangs 2 Community Ball Park (Hardball)
15U Jun 13
7:00P
Jun 13 7:00 PM Walkerton Capitals Blue Goderich Seahawks Black Bannister Park (Lions)
15U Jun 14
7:00P
Jun 14 7:00 PM Ripley WOBA Goderich Seahawks Green Bannister Park (Lions)
11U Jun 15
11:00A
Jun 15 11:00 AM St. Marys Rockies Red Listowel Legionnaires 4 Jacksonville Park
7U Jun 15
11:30A
Jun 15 11:30 AM Clinton Mustangs 1 Kincardine Cardinals Connaught (Front)
13U Jun 17
6:00P
Jun 17 6:00 PM Listowel Legionnaires OBA Rep Kincardine Cardinals OBA Rep Connaught (Back)
15U Jun 18
7:30P
Jun 18 7:30 PM Howick Hawks Green Kincardine Cardinals Connaught (Hardball)
15U Jun 19
7:00P
Jun 19 7:00 PM Ripley WOBA Walkerton Capitals Blue Walkerton CC (1)
9U Gen Jun 20
5:30P
Jun 20 5:30 PM Goderich Seahawks Black Ripley White Point Clark
9U W-OBA Jun 21
6:00P
Jun 21 6:00 PM Saugeen Shores Sting OBA Rep Owen Sound Baysox OBA Rep Indian Falls
15U Jun 25
6:00P
Jun 25 6:00 PM Walkerton Capitals Red Hanover Hurricanes Racetrack (1)
13U Jun 27
6:00P
Jun 27 6:00 PM Hanover Hurricanes Dillon Kincardine Cardinals 3 Connaught (Front)
15U Jul 04
8:00P
Jul 04 8:00 PM Brockton Royals OBA Rep Exeter Express OBA Rep Exeter (Alvin Willert)
13U Jul 09
7:00P
Jul 09 7:00 PM Exeter Express Red Goderich Seahawks Green Bannister Park (Lions)
11U Jul 10
6:30P
Jul 10 6:30 PM Clinton Mustangs 3 Clinton Mustangs 1 Community Ball Park (Hardball)
11U Jul 11
6:30P
Jul 11 6:30 PM Ripley White Mildmay Monarchs Black Mildmay Arena
18U Jul 13
3:00P
Jul 13 3:00 PM Clinton Mustangs St. Marys Rockies Hall of Fame (Cement Company)
15U Jul 14
6:00P
Jul 14 6:00 PM Walkerton Capitals Blue Mount Forest Mavericks C deVore / Cork St.
11U Jul 16
6:30P
Jul 16 6:30 PM Hanover Hurricanes Mann Mildmay Monarchs Red Mildmay Arena
11U Jul 23
6:30P
Jul 23 6:30 PM Ripley Green Mildmay Monarchs Red Mildmay Arena
11U Jul 25
6:00P
Jul 25 6:00 PM Exeter Express St. Marys Rockies Blue Teddy's Field
11U Jul 25
6:30P
Jul 25 6:30 PM Kincardine Cardinals 3 Mildmay Monarchs Black Mildmay Arena
9U W-OBA Jul 29
6:30P
Jul 29 6:30 PM Hanover Hurricanes OBA Rep Clinton Mustangs OBA Rep Clinton Optimist
11U Jul 30
6:30P
Jul 30 6:30 PM Kincardine Cardinals 2 Mildmay Monarchs Red Mildmay Arena
11U Jul 31
6:30P
Jul 31 6:30 PM Owen Sound Hawks 4 Owen Sound Hawks 3 Kinsmen Park (2 (Northwest))
9U Gen Jul 31
6:30P
Jul 31 6:30 PM Saugeen Shores Sting Gold Mildmay Monarchs Red Mildmay Arena
11U Aug 01
6:30P
Aug 01 6:30 PM Walkerton Capitals Red Mildmay Monarchs Black Mildmay Arena
9U Gen Aug 05
6:00P
Aug 05 6:00 PM Owen Sound Hawks 1 Owen Sound Hawks 3 Kinsmen Park (2 (Northwest))
13U Aug 20
6:00P
Aug 20 6:00 PM St. Marys Rockies Red Exeter Express Red Earl Wagner
This page is cached and updates about every 15 minutes. Last updated 11:36 AM.
Printed From TheOneDB.com Jun 16, 2024 11:36 AM