OBA :: Western Ontario Association Recent Games
Header Ad Unit

Recent Games

126 Games in the Past 7 Days
Group Date Date Time Visitor Score Home Venue
15U Jun 16
10:00A
Jun 16 10:00 AM Saugeen Shores Sting14 14 - 14 Kincardine Cardinals14 Connaught (Hardball)
13U Jun 16
10:30A
Jun 16 10:30 AM Mount Forest Mavericks8 8 - 8 Flesherton Rangers8 Flesherton
9U W-OBA Jun 16
4:00P
Jun 16 4:00 PM Owen Sound Baysox OBA Rep9 9 - 7 Hanover Hurricanes OBA Rep7 Kinsmen Park (1)
9U W-OBA Jun 16
5:00P
Jun 16 5:00 PM Clinton Mustangs OBA Rep10 10 - 20 Saugeen Shores Sting OBA Rep20 Lamont (D4)
11U Jun 16
5:30P
Jun 16 5:30 PM St. Marys Rockies Red10 10 - 10 Goderich Seahawks Black10 Bannister Park (Leis)
9U Gen Jun 16
6:00P
Jun 16 6:00 PM Listowel Legionnaires 212 12 - 1 Howick Hawks Green1 Fordwich
11U Jun 16
6:00P
Jun 16 6:00 PM St. Marys Rockies Blue11 11 - 8 Mitchell Astros Furtney8 Cooper Standard (2)
13U Jun 16
6:30P
Jun 16 6:30 PM Owen Sound Hawks 27 7 - 9 Owen Sound Hawks 19 Kinsmen Park (1 (South))
15U Jun 16
7:00P
Jun 16 7:00 PM Goderich Seahawks Black16 16 - 17 Mitchell Astros Gethke17 Cooper Standard (1)
11U Jun 16
7:00P
Jun 16 7:00 PM Saugeen Shores Sting Black4 4 - 13 Saugeen Shores Sting Grey13 Lamont (D1)
15U Jun 16
8:00P
Jun 16 8:00 PM Hanover Hurricanes19 19 - 9 Mount Forest Mavericks9 C deVore / Cork St.
18U Jun 16
8:00P
Jun 16 8:00 PM Exeter Express14 14 - 5 Walkerton Capitals5 Walkerton CC (1)
9U Gen Jun 17
5:30P
Jun 17 5:30 PM Owen Sound Hawks 1 Saugeen Shores Sting Black & Gold Lamont (D1)
15U Jun 17
6:00P
Jun 17 6:00 PM Goderich Seahawks Green13 13 - 14 St. Marys Rockies14 Hall of Fame (Rotary)
11U Jun 17
6:00P
Jun 17 6:00 PM Arthur Twisters White4 4 - 15 Howick Hawks Gold15 Wroxeter
11U Jun 17
6:00P
Jun 17 6:00 PM Ripley White8 8 - 16 Kincardine Cardinals 116 Connaught (Back)
9u Girls Jun 17
6:15P
Jun 17 6:15 PM Walkerton Capitals Girls Red14 14 - 5 Walkerton Capitals Girls Blue5 Walkerton CC (2)
11U Jun 17
6:15P
Jun 17 6:15 PM Ripley Green14 14 - 15 Walkerton Capitals Blue15 Walkerton CC (3)
9U Gen Jun 17
6:30P
Jun 17 6:30 PM Howick Hawks Black9 9 - 29 Listowel Legionnaires 129 Listowel Optimist
13U Jun 17
6:30P
Jun 17 6:30 PM Goderich Seahawks Green4 4 - 21 Clinton Mustangs 121 Community Ball Park (Hardball)
13U Jun 17
6:30P
Jun 17 6:30 PM Howick Hawks Gold8 8 - 12 Mitchell Astros Wood12 Keterson Park (D)
11U Jun 17
6:30P
Jun 17 6:30 PM Howick Hawks Green15 15 - 2 Listowel Legionnaires 12 John Bell (North)
11U Jun 17
6:30P
Jun 17 6:30 PM Howick Hawks Black Listowel Legionnaires 4 Jacksonville Park
9U Gen Jun 17
6:30P
Jun 17 6:30 PM Saugeen Shores Sting Grey3 3 - 1 Owen Sound Hawks 21 Kinsmen Park (1 (South))
18U Jun 17
7:00P
Jun 17 7:00 PM Owen Sound Hawks1 1 - 4 Flesherton Rangers4 Grey Highlands SS
18U Jun 17
7:00P
Jun 17 7:00 PM Mitchell Astros10 10 - 0 Listowel Legionnaires 10 John Bell (South)
11U Jun 17
7:00P
Jun 17 7:00 PM Clinton Mustangs 39 9 - 6 Listowel Legionnaires 36 Kinsmen Park (North)
18U Jun 17
7:00P
Jun 17 7:00 PM Saugeen Shores Sting OBA Rep14 14 - 6 Kincardine Cardinals OBA Rep6 Connaught (Hardball)
13U Jun 17
7:15P
Jun 17 7:15 PM Owen Sound Hawks 3 Saugeen Shores Sting Grey Lamont (D1)
15U Jun 17
7:30P
Jun 17 7:30 PM Walkerton Capitals Red Ripley WOBA Point Clark
9U Gen Jun 17
7:30P
Jun 17 7:30 PM Arthur Twisters5 5 - 15 Flesherton Rangers15 Flesherton
13U Jun 17
8:00P
Jun 17 8:00 PM Owen Sound Hawks 112 12 - 12 Beaver Valley Team 112 William Croft
15U Jun 17
8:00P
Jun 17 8:00 PM Owen Sound Hawks 211 11 - 17 Owen Sound Hawks 117 Tom Williams Park
15U Jun 17
8:30P
Jun 17 8:30 PM Exeter Express Blue11 11 - 3 Clinton Mustangs3 Community Ball Park (Hardball)
9U Gen Jun 18
6:00P
Jun 18 6:00 PM Mitchell Astros Mitchell Cycle14 14 - 16 St. Marys Rockies Blue16 Hall of Fame (3)
13U Jun 18
6:00P
Jun 18 6:00 PM St. Marys Rockies Blue2 2 - 14 Exeter Express Red14 Earl Wagner
13U Jun 18
6:00P
Jun 18 6:00 PM Arthur Twisters8 8 - 18 Centre Wellington Eagles18 Elora CC (A)
11U Jun 18
6:00P
Jun 18 6:00 PM Mitchell Astros Elligsen11 11 - 12 Clinton Mustangs 212 Community Ball Park (Softball)
11U Jun 18
6:00P
Jun 18 6:00 PM Goderich Seahawks Green17 17 - 5 Exeter Express5 Exeter (1)
15U Jun 18
6:00P
Jun 18 6:00 PM Hanover Hurricanes OBA Rep0 0 - 8 Flesherton Rangers OBA Rep8 Grey Highlands SS
9U Gen Jun 18
6:15P
Jun 18 6:15 PM Ripley White13 13 - 8 Walkerton Capitals Red8 Walkerton CC (2)
7U Jun 18
6:30P
Jun 18 6:30 PM Exeter Express Red19 19 - 21 Clinton Mustangs 221 St. Joseph's School
9U W-OBA Jun 18
6:30P
Jun 18 6:30 PM Exeter Express OBA2 2 - 11 Listowel Legionnaires OBA Rep11 Listowel Optimist
13U Jun 18
6:30P
Jun 18 6:30 PM Owen Sound Hawks 2 Owen Sound Hawks 3 Kinsmen Park (1 (South))
13U Jun 18
6:30P
Jun 18 6:30 PM Listowel Legionnaires OBA Rep10 10 - 2 Clinton Mustangs OBA Rep2 Community Ball Park (Hardball)
11U Jun 18
6:30P
Jun 18 6:30 PM Hanover Hurricanes OBA Rep5 5 - 14 Kincardine Cardinals OBA Rep14 Connaught (Front)
9U Gen Jun 18
6:30P
Jun 18 6:30 PM Walkerton Capitals Blue2 2 - 18 Chepstow Team 118 Chepstow (2)
15U Jun 18
7:00P
Jun 18 7:00 PM Listowel Legionnaires 1 Howick Hawks Green Gorrie
15U Jun 18
7:00P
Jun 18 7:00 PM Howick Hawks Gold Listowel Legionnaires 2 John Bell (South)
11U Jun 18
7:00P
Jun 18 7:00 PM Mildmay Monarchs Red Ripley White Ripley
13U Jun 18
8:00P
Jun 18 8:00 PM Howick Hawks Green8 8 - 14 Hanover Hurricanes Warner14 Kinsmen Park (2)
18U Jun 18
8:15P
Jun 18 8:15 PM Walkerton Capitals Hanover Hurricanes Racetrack (1)
11U Jun 19
5:30P
Jun 19 5:30 PM Saugeen Shores Sting Green10 10 - 5 Saugeen Shores Sting Blue5 Lamont (D1)
9U Gen Jun 19
6:00P
Jun 19 6:00 PM Goderich Seahawks Green St. Marys Rockies White Hall of Fame (3)
13U Jun 19
6:00P
Jun 19 6:00 PM Howick Hawks Black4 4 - 13 Listowel Legionnaires 213 Jacksonville Park
15U Jun 19
6:00P
Jun 19 6:00 PM Howick Hawks Gold18 18 - 13 Exeter Express Red13 Exeter (Alvin Willert)
11U Jun 19
6:00P
Jun 19 6:00 PM Listowel Legionnaires 113 13 - 9 Howick Hawks Black9 Wroxeter
13U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Mitchell Astros Wood Clinton Mustangs 3 Community Ball Park (Hardball)
13U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM St. Marys Rockies Blue17 17 - 20 Goderich Seahawks Black20 Bannister Park (Lions)
13U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Clinton Mustangs 111 11 - 12 Mitchell Astros Dicky12 Cooper Standard (2)
15U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Saugeen Shores Sting24 24 - 3 Beaver Valley Team 13 Moreau Park (Hardball)
11U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Kincardine Cardinals OBA Rep Mitchell Astros OBA Rep Keterson Park (D)
11U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Beaver Valley Team 15 5 - 4 Arthur Twisters Blue4 Ag Park (A)
11U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Owen Sound Hawks 47 7 - 11 Owen Sound Hawks 111 Kinsmen Park (2 (Northwest))
11U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Beaver Valley Team 32 2 - 11 Owen Sound Hawks 211 Kinsmen Park (1 (South))
11U Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Walkerton Capitals Red2 2 - 8 Chepstow Team 18 Chepstow (1)
9U Gen Jun 19
6:30P
Jun 19 6:30 PM Mount Forest Mavericks17 17 - 1 Arthur Twisters1 Ag Park (B)
18U Jun 19
6:45P
Jun 19 6:45 PM Listowel Legionnaires 2 Flesherton Rangers Grey Highlands SS
15U Jun 19
7:00P
Jun 19 7:00 PM Hanover Hurricanes11 11 - 12 Walkerton Capitals Blue12 Walkerton CC (1)
18U Jun 19
7:00P
Jun 19 7:00 PM Listowel Legionnaires 10 0 - 10 Saugeen Shores Sting10 Beiner Park (1)
15U Jun 19
7:00P
Jun 19 7:00 PM Exeter Express OBA Rep Listowel Legionnaires OBA Rep John Bell (South)
9U Gen Jun 19
7:00P
Jun 19 7:00 PM Flesherton Rangers18 18 - 17 Beaver Valley Team 217 Moreau Park (BVAA Field)
13U Jun 19
7:30P
Jun 19 7:30 PM Listowel Legionnaires 3 Mount Forest Mavericks Mount Forest (Kinsmen)
13U Jun 19
7:30P
Jun 19 7:30 PM Flesherton Rangers17 17 - 12 Kincardine Cardinals 212 Point Clark
13U Jun 19
8:00P
Jun 19 8:00 PM Chepstow Team 110 10 - 19 Hanover Hurricanes Dillon19 Kinsmen Park (2)
15U Jun 19
8:00P
Jun 19 8:00 PM Walkerton Capitals Red18 18 - 3 Owen Sound Hawks 13 Tom Williams Park
9U Gen Jun 20
5:30P
Jun 20 5:30 PM Goderich Seahawks Black8 8 - 5 Ripley Green5 Point Clark
9U Gen Jun 20
5:30P
Jun 20 5:30 PM Mildmay Monarchs Red16 16 - 17 Ripley White17 Ripley
7U Jun 20
6:00P
Jun 20 6:00 PM Exeter Express Blue21 21 - 10 Clinton Mustangs 310 St. Joseph's School
13U Jun 20
6:00P
Jun 20 6:00 PM Clinton Mustangs 216 16 - 12 Kincardine Cardinals 212 Connaught (Front)
11U Jun 20
6:00P
Jun 20 6:00 PM Exeter Express8 8 - 11 Mitchell Astros Furtney11 Keterson Park (D)
11U Jun 20
6:00P
Jun 20 6:00 PM Walkerton Capitals Blue9 9 - 5 Arthur Twisters Grey5 Ag Park (B)
11U Jun 20
6:00P
Jun 20 6:00 PM Beaver Valley Team 3 Beaver Valley Team 1 Moreau Park (BVAA Field)
11U Jun 20
6:00P
Jun 20 6:00 PM Saugeen Shores Sting Black8 8 - 14 Kincardine Cardinals 314 Connaught (Back)
9U Gen Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Mitchell Astros Simplistic Lines30 30 - 8 Zurich Thunder8 Zurich
9U Gen Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Howick Hawks Green6 6 - 8 Clinton Mustangs 18 Clinton Optimist
15U Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Beaver Valley Team 13 3 - 18 Flesherton Rangers18 Grey Highlands SS
15U Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Goderich Seahawks Black3 3 - 19 Mitchell Astros Judge19 Cooper Standard (1)
11U Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Mitchell Astros Walt8 8 - 10 Mitchell Astros Elligsen10 Keterson Park (A)
13U Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Exeter Express OBA Rep Mitchell Astros OBA Rep Cooper Standard (2)
11U Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Ripley Green10 10 - 11 Mildmay Monarchs Red11 Mildmay Arena
9U Gen Jun 20
6:30P
Jun 20 6:30 PM Walkerton Capitals Blue Chepstow Team 2 Chepstow (2)
13U Jun 20
7:00P
Jun 20 7:00 PM Saugeen Shores Sting Black Beaver Valley Team 1 Moreau Park (Lennox Field)
15U Jun 20
7:00P
Jun 20 7:00 PM Mount Forest Mavericks Walkerton Capitals Blue Walkerton CC (1)
15U Jun 20
7:00P
Jun 20 7:00 PM Hanover Hurricanes8 8 - 12 Saugeen Shores Sting12 Beiner Park (1)
18U Jun 20
7:00P
Jun 20 7:00 PM Exeter Express6 6 - 10 Listowel Legionnaires 210 John Bell (South)
11U Jun 20
7:00P
Jun 20 7:00 PM Owen Sound Hawks 35 5 - 12 Flesherton Rangers12 Priceville Diamond
11U Jun 20
7:30P
Jun 20 7:30 PM Owen Sound Hawks 28 8 - 10 Beaver Valley Team 210 Moreau Park (BVAA Field)
11U Jun 20
7:30P
Jun 20 7:30 PM Mount Forest Mavericks Cummings13 13 - 2 Hanover Hurricanes Mann2 Kinsmen Park (2)
18U Jun 20
8:30P
Jun 20 8:30 PM Mitchell Astros OBA Rep11 11 - 0 Clinton Mustangs OBA Rep0 Community Ball Park (Hardball)
9U Gen Jun 21
5:30P
Jun 21 5:30 PM Owen Sound Hawks 2 Saugeen Shores Sting Blue Lamont (D1)
9U W-OBA Jun 21
6:00P
Jun 21 6:00 PM Saugeen Shores Sting OBA Select Owen Sound Baysox OBA Rep Indian Falls
11U Jun 21
6:00P
Jun 21 6:00 PM Goderich Seahawks Black8 8 - 8 Zurich Thunder8 Zurich
9U Gen Jun 21
6:15P
Jun 21 6:15 PM Exeter Express16 16 - 18 St. Marys Rockies Red18 Hall of Fame (3)
9u Girls Jun 21
6:15P
Jun 21 6:15 PM Chepstow Girls Walkerton Capitals Girls Blue Walkerton CC (3)
15U Jun 21
6:30P
Jun 21 6:30 PM Goderich Seahawks Black9 9 - 21 Kincardine Cardinals21 Connaught (Hardball)
11U Jun 21
6:30P
Jun 21 6:30 PM Clinton Mustangs 2 Mitchell Astros Walt Cooper Standard (2)
18U Jun 21
7:00P
Jun 21 7:00 PM Hanover Hurricanes8 8 - 7 Owen Sound Hawks7 Tom Williams Park
13U Jun 21
7:15P
Jun 21 7:15 PM Kincardine Cardinals 1 Saugeen Shores Sting Grey Lamont (D1)
7U Jun 22
9:00A
Jun 22 9:00 AM Ripley White Clinton Mustangs 3 St. Joseph's School
7U Jun 22
9:30A
Jun 22 9:30 AM Exeter Express White21 21 - 17 Exeter Express Red17 Exeter (2)
15U Jun 22
9:30A
Jun 22 9:30 AM Howick Hawks Gold Exeter Express Blue Exeter (Alvin Willert)
13U Jun 22
10:00A
Jun 22 10:00 AM Mitchell Astros Dicky17 17 - 10 Exeter Express Red10 Earl Wagner
9U Gen Jun 22
10:00A
Jun 22 10:00 AM Kincardine Cardinals 1 Ripley Green Point Clark
9U Gen Jun 22
10:30A
Jun 22 10:30 AM Kincardine Cardinals 37 7 - 13 Kincardine Cardinals 213 Tiverton Sports (North)
7U Jun 22
11:00A
Jun 22 11:00 AM Zurich Thunder Red23 23 - 23 Exeter Express Blue23 Exeter (2)
7U Jun 22
11:00A
Jun 22 11:00 AM Kincardine Cardinals21 21 - 9 Clinton Mustangs 29 St. Joseph's School
15U Jun 22
11:00A
Jun 22 11:00 AM Brockton Royals OBA Rep9 9 - 10 Kincardine Cardinals OBA Rep10 Connaught (Hardball)
9U W-OBA Jun 22
12:30P
Jun 22 12:30 PM Mitchell Astros OBA Rep19 19 - 15 Exeter Express OBA15 Exeter (2)
15U Jun 22
12:30P
Jun 22 12:30 PM St. Marys Rockies0 0 - 21 Exeter Express Red21 Exeter (Alvin Willert)
7U Jun 22
1:00P
Jun 22 1:00 PM Goderich Seahawks18 18 - 18 Clinton Mustangs 118 St. Joseph's School
13U Jun 22
1:00P
Jun 22 1:00 PM Goderich Seahawks Black16 16 - 0 Exeter Express Blue0 Earl Wagner
9U W-OBA Jun 22
1:30P
Jun 22 1:30 PM Hanover Hurricanes OBA Rep1 1 - 22 Kincardine Cardinals OBA Rep22 Connaught (Front)
11U Jun 22
2:30P
Jun 22 2:30 PM Clinton Mustangs 110 10 - 16 Exeter Express16 Exeter (1)
18U Jun 22
3:00P
Jun 22 3:00 PM St. Marys Rockies Exeter Express Exeter (Alvin Willert)
15U Jun 22
4:00P
Jun 22 4:00 PM Mount Forest Mavericks Owen Sound Hawks 1 Tom Williams Park
This page is cached and updates about every 15 minutes. Last updated 7:07 AM.
Printed From TheOneDB.com Jun 23, 2024 7:07 AM