OMHA :: York Simcoe Minor Playoffs
Header Ad Unit

Active Playoff Series

This page will show all the games for any series which has exactly two or three teams in it, and is playing a game either today or yesterday.

Tyke MD Consolation Playoffs

Series M 3rd Place F VS Loser of Series B

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
TK-YSM-1 Feb 17
2:15P
Feb 17 2:15 PM Bradford Bulldogs0 0 - 3 Whitby Wildcats3 McKinney (1)
TK-YSM-2 Feb 18
2:00P
Feb 18 2:00 PM Whitby Wildcats8 8 - 1 Bradford Bulldogs1 Bob Fallis
TK-YSM-3 Feb 23
7:15P
Feb 23 7:15 PM Bradford Bulldogs Whitby Wildcats IPSC (6)
TK-YSM-4 Feb 24
3:30P
Feb 24 3:30 PM Whitby Wildcats Bradford Bulldogs Bradford Leisure (Green)
TK-YSM-5 Feb 25
12:00P
Feb 25 12:00 PM Bradford Bulldogs Whitby Wildcats IPSC (5)

Series N Loser of Series C VS Loser of Series D VS Loser of Series E

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
TK-YSN-3 Feb 18
4:15P
Feb 18 4:15 PM Georgina Blaze2 2 - 2 Innisfil Winterhawks2 Innisfil Rec (Gold)
TK-YSN-6 Feb 21
7:00P
Feb 21 7:00 PM Innisfil Winterhawks7 7 - 3 Unionville Jets3 Angus Glen (2 - East)
TK-YSN-2 Feb 22
6:30P
Feb 22 6:30 PM Unionville Jets Georgina Blaze Georgina Sutton
TK-YSN-5 Feb 24
5:00P
Feb 24 5:00 PM Georgina Blaze Unionville Jets Angus Glen (2 - East)
TK-YSN-1 Feb 25
12:00P
Feb 25 12:00 PM Innisfil Winterhawks Georgina Blaze Georgina Sutton
TK-YSN-4 Feb 26
6:00P
Feb 26 6:00 PM Unionville Jets Innisfil Winterhawks Innisfil Rec (Red)

Atom AA YS Playoffs

Series I Loser of OMHA B VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
ATAA-YSI-1 Feb 22
7:00P
Feb 22 7:00 PM Whitchurch-Stouffville Clippers3 3 - 3 Markham Waxers3 Centennial
ATAA-YSI-2 Feb 24
1:00P
Feb 24 1:00 PM Markham Waxers Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville Clippers (CC1)
ATAA-YSI-3 Feb 25
12:00P
Feb 25 12:00 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Markham Waxers Village
ATAA-YSI-4 Feb 27
6:00P
Feb 27 6:00 PM Markham Waxers Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville Clippers (CC1)
ATAA-YSI-5 Mar 03
6:00P
Mar 03 6:00 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Markham Waxers Centennial

Series J Winner of F VS Winner of G VS Loser of OMHA A

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
ATAA-YSJ-1 Feb 22
7:15P
Feb 22 7:15 PM Richmond Hill Stars0 0 - 4 Newmarket Redmen4 Magna (Pfaff)
ATAA-YSJ-2 Feb 24
3:45P
Feb 24 3:45 PM TNT Tornados Newmarket Redmen Magna (Pfaff)
ATAA-YSJ-3 Feb 25
6:00P
Feb 25 6:00 PM Newmarket Redmen Richmond Hill Stars Elvis Stojko
ATAA-YSJ-5 Mar 03
2:00P
Mar 03 2:00 PM Newmarket Redmen TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)
ATAA-YSJ-6 Mar 04
5:00P
Mar 04 5:00 PM Richmond Hill Stars TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)
ATAA-YSJ-4 Mar 06
7:00P
Mar 06 7:00 PM TNT Tornados Richmond Hill Stars Elvis Stojko

Atom A YS Playoffs

Series K Loser of OMHA B VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
ATA-YSK-1 Feb 22
6:30P
Feb 22 6:30 PM Markham Waxers2 2 - 5 Newmarket Redmen5 Magna (Hyundai)
ATA-YSK-2 Feb 25
1:30P
Feb 25 1:30 PM Newmarket Redmen Markham Waxers Village
ATA-YSK-3 Mar 01
6:30P
Mar 01 6:30 PM Markham Waxers Newmarket Redmen Magna (Hyundai)
ATA-YSK-4 Mar 03
4:00P
Mar 03 4:00 PM Newmarket Redmen Markham Waxers Village
ATA-YSK-5 Mar 08
6:30P
Mar 08 6:30 PM Markham Waxers Newmarket Redmen Magna (Hyundai)

Series L Winner of F VS Winner of G VS Winner of H

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
ATA-YSL-3 Feb 23
6:15P
Feb 23 6:15 PM East Gwillimbury Eagles Aurora Tigers Aurora CC (2 - Lincoln)
ATA-YSL-5 Feb 24
3:15P
Feb 24 3:15 PM East Gwillimbury Eagles King Rebellion Trisan Centre
ATA-YSL-1 Feb 25
2:15P
Feb 25 2:15 PM King Rebellion Aurora Tigers Aurora CC (2 - Lincoln)
ATA-YSL-2 Mar 03
3:15P
Mar 03 3:15 PM Aurora Tigers King Rebellion Trisan Centre
ATA-YSL-4 Mar 04
3:10P
Mar 04 3:10 PM Aurora Tigers East Gwillimbury Eagles EGSC (West)
ATA-YSL-6 Mar 07
6:00P
Mar 07 6:00 PM King Rebellion East Gwillimbury Eagles EGSC (West)

Minor PeeWee AA YS Playoffs

Series I Loser of OMHA B VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MPAA-YSI-1 Feb 23
6:30P
Feb 23 6:30 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Newmarket Redmen Magna (Hyundai)
MPAA-YSI-2 Mar 02
7:30P
Mar 02 7:30 PM Newmarket Redmen Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville Clippers (CC1)
MPAA-YSI-3 Mar 04
4:45P
Mar 04 4:45 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Newmarket Redmen Magna (Pfaff)
MPAA-YSI-4 Mar 06
7:30P
Mar 06 7:30 PM Newmarket Redmen Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville Clippers (CC1)
MPAA-YSI-5 Mar 07
7:30P
Mar 07 7:30 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Newmarket Redmen Ray Twinney (1)

Minor PeeWee A YS Playoffs

Series J Loser OMHA B VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MPA-YSJ-1 Feb 18
1:00P
Feb 18 1:00 PM Newmarket Redmen0 0 - 6 King Rebellion6 Nobleton Rec
MPA-YSJ-2 Feb 23
7:00P
Feb 23 7:00 PM King Rebellion Newmarket Redmen Ray Twinney (1)
MPA-YSJ-3 Feb 25
11:45A
Feb 25 11:45 AM Newmarket Redmen King Rebellion Nobleton Rec
MPA-YSJ-4 Mar 02
7:00P
Mar 02 7:00 PM King Rebellion Newmarket Redmen Ray Twinney (1)
MPA-YSJ-5 Mar 04
11:45A
Mar 04 11:45 AM Newmarket Redmen King Rebellion Nobleton Rec

Minor PeeWee AE YS Playoffs

Series J Loser of OMHA B VS 3rd Place of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MPAE-YSJ-1 Feb 23
6:30P
Feb 23 6:30 PM Richmond Hill Stars Georgina Blaze Georgina Sutton
MPAE-YSJ-2 Feb 25
4:00P
Feb 25 4:00 PM Georgina Blaze Richmond Hill Stars Bond Lake
MPAE-YSJ-3 Mar 01
6:30P
Mar 01 6:30 PM Richmond Hill Stars Georgina Blaze Georgina Sutton
MPAE-YSJ-4 Mar 04
5:30P
Mar 04 5:30 PM Georgina Blaze Richmond Hill Stars Bond Lake
MPAE-YSJ-5 Mar 06
6:30P
Mar 06 6:30 PM Richmond Hill Stars Georgina Blaze Ice Palace (Blue)

Series K Winner of F VS 1st Place of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MPAE-YSK-1 Feb 21
8:15P
Feb 21 8:15 PM Whitchurch-Stouffville Clippers5 5 - 1 Markham Waxers 1 White1 Milliken Mills
MPAE-YSK-2 Feb 22
7:00P
Feb 22 7:00 PM Markham Waxers 1 White2 2 - 3 Whitchurch-Stouffville Clippers3 Stouffville (Pad A)
MPAE-YSK-3 Feb 24
6:30P
Feb 24 6:30 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Markham Waxers 1 White Milliken Mills
MPAE-YSK-4 Mar 01
7:00P
Mar 01 7:00 PM Markham Waxers 1 White Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville (Pad A)
MPAE-YSK-5 Mar 06
7:00P
Mar 06 7:00 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Markham Waxers 1 White Centennial

PeeWee AA YS Playoffs

Series G Loser of A VS Loser of C VS 3rd Place of F

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
PAA-YSG-5 Feb 22
7:00P
Feb 22 7:00 PM Newmarket Redmen5 5 - 2 Whitchurch-Stouffville Clippers2 Stouffville Clippers (CC1)
PAA-YSG-1 Feb 24
3:45P
Feb 24 3:45 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Richmond Hill Stars Tom Graham (Green)
PAA-YSG-4 Feb 25
1:30P
Feb 25 1:30 PM Newmarket Redmen Richmond Hill Stars Elgin Barrow (East)
PAA-YSG-6 Mar 01
7:15P
Mar 01 7:15 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Newmarket Redmen Magna (Pfaff)
PAA-YSG-2 Mar 04
2:00P
Mar 04 2:00 PM Richmond Hill Stars Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville (Pad A)
PAA-YSG-3 Mar 08
7:15P
Mar 08 7:15 PM Richmond Hill Stars Newmarket Redmen Magna (Pfaff)

PeeWee A YS Playoffs

Series J Loser of OMHA B VS Loser of H VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
PA-YSJ-1 Feb 17
2:40P
Feb 17 2:40 PM Orillia Terriers4 4 - 0 Aurora Tigers0 Stronach ARC (Toyota (West))
PA-YSJ-6 Feb 22
6:50P
Feb 22 6:50 PM Barrie Colts Blue3 3 - 4 Orillia Terriers4 West Orillia (Green)
PA-YSJ-2 Feb 24
3:50P
Feb 24 3:50 PM Aurora Tigers Orillia Terriers West Orillia (Blue)
PA-YSJ-5 Feb 28
7:10P
Feb 28 7:10 PM Orillia Terriers Barrie Colts Blue Allandale Rec (Red)
PA-YSJ-4 Mar 04
5:30P
Mar 04 5:30 PM Aurora Tigers Barrie Colts Blue Allandale Rec (Red)
PA-YSJ-3 Mar 06
8:15P
Mar 06 8:15 PM Barrie Colts Blue Aurora Tigers Stronach ARC (Toyota (West))

Series L Winner of F VS Winner of G VS Winner of I

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
PA-YSL-1 Feb 22
7:45P
Feb 22 7:45 PM Innisfil Winterhawks6 6 - 0 Georgina Blaze0 Georgina Sutton
PA-YSL-4 Feb 24
7:00P
Feb 24 7:00 PM Innisfil Winterhawks Newmarket Redmen Ray Twinney (1)
PA-YSL-2 Feb 27
7:10P
Feb 27 7:10 PM Georgina Blaze Innisfil Winterhawks Innisfil Rec (Red)
PA-YSL-5 Mar 04
6:00P
Mar 04 6:00 PM Georgina Blaze Newmarket Redmen Ray Twinney (1)
PA-YSL-3 Mar 06
7:10P
Mar 06 7:10 PM Newmarket Redmen Innisfil Winterhawks Innisfil Rec (Red)
PA-YSL-6 Mar 07
8:00P
Mar 07 8:00 PM Newmarket Redmen Georgina Blaze Georgina Sutton

Minor Bantam AA YS Playoffs

Series I Loser of OMHA B VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MBAA-YSI-1 Feb 23
7:30P
Feb 23 7:30 PM Markham Waxers Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville Clippers (CC1)
MBAA-YSI-2 Feb 24
8:00P
Feb 24 8:00 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Markham Waxers Milliken Mills
MBAA-YSI-3 Feb 28
7:30P
Feb 28 7:30 PM Markham Waxers Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville Clippers (CC1)
MBAA-YSI-4 Mar 03
7:30P
Mar 03 7:30 PM Whitchurch-Stouffville Clippers Markham Waxers Village
MBAA-YSI-5 Mar 04
4:30P
Mar 04 4:30 PM Markham Waxers Whitchurch-Stouffville Clippers Stouffville (Pad A)

Series J Loser of OMHA A VS Winner of F VS Winner of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MBAA-YSJ-2 Feb 23
7:45P
Feb 23 7:45 PM Newmarket Redmen Aurora Tigers Aurora CC (2 - Lincoln)
MBAA-YSJ-4 Feb 25
4:30P
Feb 25 4:30 PM Newmarket Redmen Georgina Blaze Georgina Sutton
MBAA-YSJ-1 Feb 27
7:15P
Feb 27 7:15 PM Georgina Blaze Aurora Tigers Aurora CC (2 - Lincoln)
MBAA-YSJ-5 Mar 02
8:00P
Mar 02 8:00 PM Aurora Tigers Newmarket Redmen Magna (Hyundai)
MBAA-YSJ-3 Mar 04
3:45P
Mar 04 3:45 PM Aurora Tigers Georgina Blaze Georgina Sutton
MBAA-YSJ-6 Mar 08
8:00P
Mar 08 8:00 PM Georgina Blaze Newmarket Redmen Magna (Hyundai)

Minor Bantam A YS Playoffs

Series L Winner of F VS Winner of G VS Winner of H

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MBA-YSL-1 Feb 15
7:00P
Feb 15 7:00 PM King Rebellion1 1 - 6 Aurora Tigers6 Stronach ARC (Toyota (West))
MBA-YSL-3 Feb 22
7:00P
Feb 22 7:00 PM TNT Tornados4 4 - 3 Aurora Tigers3 Stronach ARC (Toyota (West))
MBA-YSL-6 Feb 24
4:00P
Feb 24 4:00 PM King Rebellion TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)
MBA-YSL-2 Feb 25
3:30P
Feb 25 3:30 PM Aurora Tigers King Rebellion Trisan Centre
MBA-YSL-5 Mar 04
3:30P
Mar 04 3:30 PM TNT Tornados King Rebellion Trisan Centre
MBA-YSL-4 Mar 06
7:30P
Mar 06 7:30 PM Aurora Tigers TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 1)

Minor Bantam MD YS Playoffs

Series H Winner of C VS Winner of D VS Winner of E

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MBMD-YSH-4 Feb 14
7:00P
Feb 14 7:00 PM Markham Waxers5 5 - 3 Brampton 45s Gold3 Terry Miller
MBMD-YSH-2 Feb 16
7:35P
Feb 16 7:35 PM Markham Waxers3 3 - 0 Aurora Tigers0 Aurora CC (2 - Lincoln)
MBMD-YSH-3 Feb 19
7:15P
Feb 19 7:15 PM Aurora Tigers3 3 - 2 Brampton 45s Gold2 Earnscliffe (2)
MBMD-YSH-5 Feb 21
7:30P
Feb 21 7:30 PM Aurora Tigers2 2 - 0 Markham Waxers0 Centennial
MBMD-YSH-1 Feb 23
7:00P
Feb 23 7:00 PM Brampton 45s Gold Aurora Tigers Stronach ARC (Pfaff (East))
MBMD-YSH-6 Feb 24
7:30P
Feb 24 7:30 PM Brampton 45s Gold Markham Waxers Centennial

Bantam AA YS Playoffs

Series I Loser of OMHA B VS Loser of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
BAA-YSI-1 Feb 23
8:30P
Feb 23 8:30 PM Richmond Hill Stars Aurora Tigers Stronach ARC (Toyota (West))
BAA-YSI-2 Feb 25
4:30P
Feb 25 4:30 PM Aurora Tigers Richmond Hill Stars Elgin Barrow (East)
BAA-YSI-3 Feb 27
6:45P
Feb 27 6:45 PM Richmond Hill Stars Aurora Tigers Stronach ARC (Toyota (West))
BAA-YSI-4 Mar 03
5:30P
Mar 03 5:30 PM Aurora Tigers Richmond Hill Stars Elgin Barrow (East)
BAA-YSI-5 Mar 06
8:45P
Mar 06 8:45 PM Richmond Hill Stars Aurora Tigers Aurora CC (2 - Lincoln)

Bantam A YS Playoffs

Series H Loser OMHA A VS 2nd Place of F VS 2nd Place of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
BA-YSH-2 Feb 22
8:00P
Feb 22 8:00 PM Bradford Bulldogs2 2 - 2 Newmarket Redmen2 Magna (Hyundai)
BA-YSH-4 Feb 23
8:30P
Feb 23 8:30 PM Innisfil Winterhawks Bradford Bulldogs Bradford Leisure (Blue)
BA-YSH-5 Feb 25
6:15P
Feb 25 6:15 PM Newmarket Redmen Innisfil Winterhawks Innisfil Rec (Gold)
BA-YSH-6 Mar 01
8:00P
Mar 01 8:00 PM Innisfil Winterhawks Newmarket Redmen Magna (Hyundai)
BA-YSH-1 Mar 03
7:30P
Mar 03 7:30 PM Newmarket Redmen Bradford Bulldogs Bradford Leisure (Green)
BA-YSH-3 Mar 08
7:45P
Mar 08 7:45 PM Bradford Bulldogs Innisfil Winterhawks Innisfil Rec (Gold)

Series I Loser OMHA B VS Last Place from F VS 3rd Place from G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
BA-YSI-1 Feb 20
8:00P
Feb 20 8:00 PM TNT Tornados2 2 - 5 Orillia Terriers5 Brian Orser
BA-YSI-2 Feb 23
7:30P
Feb 23 7:30 PM Orillia Terriers TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)
BA-YSI-5 Feb 25
3:00P
Feb 25 3:00 PM TNT Tornados Richmond Hill Stars Elgin Barrow (East)
BA-YSI-6 Mar 02
7:30P
Mar 02 7:30 PM Richmond Hill Stars TNT Tornados Tottenham Rec

Series J 1st Place of F VS 1st Place of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
BA-YSJ-1 Feb 23
7:00P
Feb 23 7:00 PM East Gwillimbury Eagles Aurora Tigers Stronach ARC (Toyota (West))
BA-YSJ-2 Feb 25
5:40P
Feb 25 5:40 PM Aurora Tigers East Gwillimbury Eagles EGSC (West)
BA-YSJ-3 Feb 27
8:15P
Feb 27 8:15 PM East Gwillimbury Eagles Aurora Tigers Stronach ARC (Toyota (West))
BA-YSJ-4 Mar 04
5:40P
Mar 04 5:40 PM Aurora Tigers East Gwillimbury Eagles EGSC (West)
BA-YSJ-5 Mar 06
7:15P
Mar 06 7:15 PM East Gwillimbury Eagles Aurora Tigers Aurora CC (2 - Lincoln)

Bantam MD YS Playoffs

Series D Winner of A VS Winner of B VS 2nd Place of Series C

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
BMD-YSD-2 Feb 15
8:20P
Feb 15 8:20 PM Brampton 45s Gold2 2 - 3 Aurora Tigers3 Stronach ARC (Toyota (West))
BMD-YSD-6 Feb 16
8:30P
Feb 16 8:30 PM Barrie Colts5 5 - 2 Brampton 45s Gold2 Terry Miller
BMD-YSD-3 Feb 17
5:40P
Feb 17 5:40 PM Aurora Tigers0 0 - 6 Barrie Colts6 Holly Rec (Rink 1)
BMD-YSD-5 Feb 20
8:50P
Feb 20 8:50 PM Aurora Tigers0 0 - 3 Brampton 45s Gold3 Earnscliffe (2)
BMD-YSD-4 Feb 21
7:20P
Feb 21 7:20 PM Brampton 45s Gold3 3 - 5 Barrie Colts5 Molson Centre
BMD-YSD-1 Feb 22
8:20P
Feb 22 8:20 PM Barrie Colts6 6 - 1 Aurora Tigers1 Stronach ARC (Toyota (West))

Series E Winner of C VS 2nd Place of A VS 2nd Place of B

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
BMD-YSE-1 Feb 16
8:00P
Feb 16 8:00 PM Caledon Hawks1 1 - 8 Brampton 45s Black8 South Fletcher (1)
BMD-YSE-4 Feb 17
6:15P
Feb 17 6:15 PM Georgina Blaze1 1 - 3 Caledon Hawks3 Caledon East (1)
BMD-YSE-2 Feb 19
8:10P
Feb 19 8:10 PM Georgina Blaze1 1 - 2 Brampton 45s Black2 Jim Archdekin
BMD-YSE-5 Feb 20
8:00P
Feb 20 8:00 PM Brampton 45s Black2 2 - 2 Georgina Blaze2 Georgina Sutton
BMD-YSE-3 Feb 22
9:15P
Feb 22 9:15 PM Brampton 45s Black2 2 - 2 Caledon Hawks2 Mayfield
BMD-YSE-6 Feb 23
8:00P
Feb 23 8:00 PM Caledon Hawks Georgina Blaze Georgina Sutton

Minor Midget AA YS Playoffs

Series J Loser of OMHA A VS Winner of F VS Winner of G

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MMAA-YSJ-1 Feb 16
8:55P
Feb 16 8:55 PM Newmarket Redmen3 3 - 1 Aurora Tigers1 Aurora CC (2 - Lincoln)
MMAA-YSJ-4 Feb 23
7:00P
Feb 23 7:00 PM TNT Tornados Newmarket Redmen Magna (Forhan)
MMAA-YSJ-2 Feb 26
9:00P
Feb 26 9:00 PM TNT Tornados Aurora Tigers Stronach ARC (Pfaff (East))
MMAA-YSJ-3 Mar 02
7:00P
Mar 02 7:00 PM Aurora Tigers Newmarket Redmen Magna (Forhan)
MMAA-YSJ-6 Mar 03
5:00P
Mar 03 5:00 PM Newmarket Redmen TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)
MMAA-YSJ-5 Mar 06
8:30P
Mar 06 8:30 PM Aurora Tigers TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)

Minor Midget A YS Playoffs

Series L Winner of F VS Winner of G VS Winner of H

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MMA-YSL-5 Feb 22
7:45P
Feb 22 7:45 PM Barrie Colts Blue Richmond Hill Stars Elgin Barrow (East)
MMA-YSL-2 Feb 25
8:20P
Feb 25 8:20 PM Richmond Hill Stars Barrie Colts Blue East Bayfield (Purple)
MMA-YSL-3 Feb 28
9:00P
Feb 28 9:00 PM Barrie Colts Blue Newmarket Redmen Ray Twinney (1)
MMA-YSL-6 Mar 03
7:00P
Mar 03 7:00 PM Newmarket Redmen Richmond Hill Stars Elgin Barrow (East)
MMA-YSL-1 Mar 05
8:50P
Mar 05 8:50 PM Newmarket Redmen Barrie Colts Blue East Bayfield (Green)
MMA-YSL-4 Mar 07
9:00P
Mar 07 9:00 PM Richmond Hill Stars Newmarket Redmen Ray Twinney (1)

Minor Midget MD YS Playoffs

Series F Winner of A VS Winner of B VS 2nd Place of Series E

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MMMD-YSF-2 Feb 10
8:30P
Feb 10 8:30 PM Aurora Tigers4 4 - 3 Newmarket Redmen3 Ray Twinney (1)
MMMD-YSF-6 Feb 17
8:30P
Feb 17 8:30 PM TNT Tornados4 4 - 5 Newmarket Redmen5 Ray Twinney (1)
MMMD-YSF-4 Feb 19
8:00P
Feb 19 8:00 PM TNT Tornados4 4 - 5 Aurora Tigers5 Stronach ARC (Pfaff (East))
MMMD-YSF-1 Feb 23
8:30P
Feb 23 8:30 PM Newmarket Redmen Aurora Tigers Stronach ARC (Pfaff (East))
MMMD-YSF-3 Feb 24
5:30P
Feb 24 5:30 PM Aurora Tigers TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)
MMMD-YSF-5 Feb 25
5:30P
Feb 25 5:30 PM Newmarket Redmen TNT Tornados New Tecumseth Rec (NTRC 2)

Midget A YS Playoffs

Series R Loser of M VS Loser of N VS Loser of OMHA I

Game Date Date Time Visitor Score Home Venue
MA-YSR-2 Feb 23
8:30P
Feb 23 8:30 PM Barrie Colts Newmarket Redmen Ray Twinney (1)
MA-YSR-1 Feb 27
7:20P
Feb 27 7:20 PM Newmarket Redmen Barrie Colts Holly Rec (Rink 2)
This page is cached and updates about every 30 minutes. Last updated 1:54 AM.
Printed From TheOneDB.com Feb 23, 2018 1:54 AM